RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 03.04.2017 20:43 Publikacja: 03.04.2017 19:14
Foto: 123RF
Nadal zbyt mało zużytego sprzętu trafia do ponownego przetworzenia
Foto: Rzeczpospolita
W 2015 r. zebrano 199 tys. ton zużytego sprzętu elektronicznego. Choć w ostatnich latach zbiera się go z rynku coraz więcej, to nadal potrzeby są znacznie wyższe. W tym samym roku na rynek trafiło bowiem 527 tys. ton. Przy tym choć Polska ma obniżone poziomy obowiązkowego zbierania zużytego sprzętu, to i tak są one systematycznie podnoszone.
Z raportu Instytutu Sobieskiego wynika, że od 2016 r. trzeba ponownie zebrać 45 proc. średniej masy sprzętu wprowadzonego do obrotu w trzech poprzednich latach. Z kolei od 2019 r. będzie to już 65 proc. Kraje mogą też wybrać inną opcję – 85 proc. sprzętu wyprodukowanego w danym kraju w jednym roku.
Zdaniem ekspertów pandemia zrewidowała dotychczasowy system wartości przedsiębiorstw. Dodatkowo wchodzące w życie nowe wymogi raportowania zobligują biznes do zwracania większej uwagi na czynniki społeczne i środowiskowe.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Przed rynkiem duże infrastrukturalne zadania inwestycyjne. Trzeba je optymalnie rozplanować. Nie wpędzajmy się znów w kumulację – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabaga w Polsce.
Fatalna sesja na GPW. WIG20 stracił 2,6 proc. i znów był w ogonie europejskiej stawki.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Sprzedaż należącego do Banku Pekao S.A. budynku daje możliwość zakupu nieruchomości mieszczącej się w doskonałej lokalizacji – w samym środku dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Według Centrum Naukowo-Środowiskowego Ratowania Delfinów „Delfa” w morzu znaleziono ponad 30 martwych delfinów. Zdaniem naukowców to efekt katastrofy tankowca i wycieków oleju opałowego w Cieśninie Kerczeńskiej
Rosną przewozy na linii szerokotorowej, jej operator nieustannie zwiększa przepustowość. Za kilka lat LHS będzie konkurować z normalnotorowymi liniami budowanymi przez UE na Ukrainie.
„Reform UK potrzebuje nowego lidera” – napisał Elon Musk na portalu społecznościowym X, którego jest właścicielem. „Farage nie ma tego, czego potrzeba” – dodał. Wezwał też Nigela Farage'a do ustąpienia ze stanowiska lidera brytyjskiej prawicowej partii.
Były Główny Geodeta Kraju nie może pogodzić się z zakazem ujawniania w serwisie Geoportal2 numerów ksiąg wieczystych karą za ich publikowanie - twierdzi Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Według PUODO numery te są danymi osobowymi.
Kibice na Anfield obejrzeli emocjonujący spektakl. Liverpool przegrywał z Manchesterem United, później prowadził 2:1, ale skończyło się podziałem punktów.
Prezydent Austrii zamierza powierzyć misję tworzenia rządu Herbertowi Kicklowi – szefowi skrajnie prawicowej Partii Wolności (FPO). To konsekwencja niepowodzenia rozmów na temat utworzenia centrowego rządu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas