Aktualizacja: 24.04.2020 13:46 Publikacja: 24.04.2020 11:44
Foto: AFP
Li Xiting jest współzałożycielem i szefem Shenzhen Mindray Bio-Medical Electronics, spółki zajmującej się wytwarzaniem urządzeń medycznych. Wartość jego udziałów w firmie urosła w tym roku o 4,3 mld dolarów dzięki gigantycznemu popytowi na respiratory. Dzięki temu, jak podaje South China Morning Post, urodzony we wschodnich Chinach Li został najbogatszym obywatelem Singapuru, bogacąc się w tempie 37,7 mln dolarów na dobę.
Wartość Shenzhen Mindray urosła dzięki pandemii koronawirusa do 46,5 mld dolarów. Stało się tak dzięki temu, że gwałtownie skoczył popyt na wyspecjalizowany sprzęt, jakim są respiratory dla szpitali. W przeciwieństwie do produkcji maseczek, na których produkcję rzuciły się branże od modowej po samochodową, produkcja sprzętu medycznego wymaga znacznie bardziej skomplikowanych linii technologicznych. Choć przykłady z Włoch i innych krajów dowodzą, że na krótką metę można wspierać szpitale inżynierskimi majstersztykami produkowanymi na drukarkach 3D lub wykorzystującymi dostępne materiały, to jednak profesjonalni producenci tych urządzeń mają zapewniony popyt.
Chińska firma DeepSeek, odpowiadająca za nowy model sztucznej inteligencji, który zdetronizował w poniedziałek amerykańskiego konkurenta ChatGPT, wywołując wielkie zamieszanie na giełdzie, padła ofiarą globalnego cyberataku.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Janusz Palikot jednak uzbierał i wpłacił 2 mln zł kaucji. Po niemal pięciu miesiącach opuścił w poniedziałek areszt śledczy we Wrocławiu, poinfomowała PAP. Czeka na niego syndyk i kilka tysięcy wierzycieli.
Jest poniedziałek, 27 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się rosnącej liczbie salonów piękności w Polsce, ambitnym planom Wielkiej Brytanii na rozwiązanie kryzysu mieszkaniowego, ekspansji polskiego startupu ElevenLabs w USA oraz możliwym planom budowy drugiej elektrowni jądrowej w Polsce.
Niemiecki Rheinmetall i włoskie Leonardo dostały zgodę na utworzenie spółki, która docelowo ma wyprodukować we Włoszech ponad tysiąc pojazdów. Polsce, mimo wielkich zakupów, ściąganie produkcji się nie udaje.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Kilkanaście pizzerii na świecie wypowiedziało wojnę podawaniu pizzy hawajskiej. Czyli do typowych składników dodawany jest ananas. To prowokacja, czy chwyt marketingowy?
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) oceniła, iż jest „bardziej prawdopodobne”, że wirus, który wywołał pandemię COVID-19, pochodzi z wycieku z laboratorium, a nie ze środowiska naturalnego.
Polski start-up Holi Health, uznany za jeden z 10 najbardziej innowacyjnych w obszarze zdrowia i wellness w UE, szykuje mocną ekspansję. Na celowniku są Włochy i Hiszpania.
System wczesnego wykrywania raka piersi to pomysł naukowców na skuteczną walkę z groźnym nowotworem. Badanie piersi będzie można wykonywać w przerwie na kawę, lub w trakcie robienia zakupów w centrum handlowym.
Analiza danych prawie 2 milionów osób ujawnia nowe informacje na temat skutków przyjmowania leków GLP-1, wykorzystywanych w leczeniu cukrzycy i otyłości. Oprócz niekwestionowanych zalet, naukowcy wskazują na konkretne ryzyka.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia, który zakłada wprowadzenie bezpłatnych testów HPV HR na najbardziej onkogenne typy wirusa dla kobiet u kobiet w wieku 25–64 lat. Świadczenie ma zastąpić cytologię klasyczną.
Problemy ze zdrowiem podczas pobytu za granicą mogą narazić nas na spore wydatki. W związku z tym NFZ przypomina o możliwości wyrobienia karty EKUZ, która zapewnia dostęp do publicznej opieki zdrowotnej w krajach UE i EFTA.
W przeszłości leczenie ograniczało się do czterech cykli chemioterapii i kończyło się, bo następował zgon chorego. Nowoczesne terapie pozwalają leczyć ich o wiele dłużej – mówi prof. Dariusz M. Kowalski, onkolog.
Polscy producenci mięsa boją się napływu taniego mięsa z Niemiec – alarmują największe polskie związki branżowe. Niemcy, drugi co do wielkości producent mięsa w UE, mają problemy z eksportem mięsa z powodu pryszczycy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas