Veolia daje lepszą ofertę na Suez

Francuska grupa usług komunalnych podwyższyła do 3,4 mld euro ofertę odkupienia od grupy Engie części jej pakietu w grupie Suez i zaproponowała tej drugiej okres 6 miesięcy negocjacji przed uruchomieniem operacji na resztę jej udziałów, aby usunąć jej opory do fuzji.

Aktualizacja: 30.09.2020 17:52 Publikacja: 30.09.2020 17:41

Veolia daje lepszą ofertę na Suez

Foto: AFP

W ramach nowej oferty aktualnej do północy 30 września Veolia proponuje po 18 euro za akcję Suezu wobec 15,50 wcześniej, co zwiększa wartość 29,9 proc. akcji Suez z pakietu 32,2 proc. będących w posiadaniu Engie do 3,4 mld euro z 2,9 mld. Oferta jest kolejnym etapem w trwającym od miesiąca starciu obu grup usług komunalnych (woda, śmiecie), Veolia i Suez, w którym arbitrami są Engie (energetyka) i skarb państwa — pisze Reuter.

W nowej propozycji Veolia zobowiązuje się w razie kupienia tych 29,9 proc., że nie wystąpi z publiczną oferta na resztę kapitału Suezu, chyba że będzie to przyjazna oferta. „Aby tak było, Veolia proponuje grupie Suez okres 6 miesięcy do 31 marca, w którym strony poszukają wspólnych podstaw umowy dotyczącej realizacji projektu planowanego przez Veolię". Jeśli po tym okresie Veolia nie otrzyma od Suezu pozytywnej opinii, to złoży inne projekty wszystkim akcjonariuszom tej grupy.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Biznes
Polska Moc Biznesu: w centrum uwagi tematy społeczne i bezpieczeństwo
Biznes
Zyski z nielegalnego hazardu w Polsce zasilają francuski budżet? Branża alarmuje
Materiał Promocyjny
Kongres Polska Moc Biznesu 2024: kreowanie przyszłości społeczno-gospodarczej
Biznes
Domy po 1 euro na Sardynii. Wioska celuje w zawiedzionych wynikami wyborów w USA
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Biznes
Litwa inwestuje w zbrojeniówkę. Będzie więcej pocisków dla artylerii