Aktualizacja: 07.06.2015 22:18 Publikacja: 07.06.2015 22:00
Nowe technologie i dynamiczny rozwój internetu sprawiają, że firmy muszą zmieniać swoje strategie.
Foto: Bloomberg
Wyniki badania przeprowadzonego przez SAP i Knowledge@Wharton (internetowe czasopismo z zakresu analityki biznesu wydawane przez Wharton School przy Uniwersytecie Pensylwanii) pokazują, że znaczna większość firm cierpi z powodu powszechnej złożoności procesów biznesowych.
Raport „Simplifying the Future of Work" pokazuje, że korporacyjny bezwład, brak jasno określonych priorytetów przez kadrę zarządzającą i niewystarczające wykorzystanie rozwiązań technologicznych są przyczynami wyraźnej rozbieżności między tym, co firmy komunikują, a tym, co tak naprawdę robią w sprawie uproszczenia działań.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.
SAP tnie koszty. W tym roku niemiecki koncern oprogramowania biznesowego zamierza radykalnie zmniejszyć liczbę pracowników. Wyniki finansowe koncernu za zeszły rok nie są zadowalające dla inwestorów, którzy domagają się zmian.
Niemiecki gigant oprogramowania biznesowego SAP poinformował, że zamknie swoje operacje w chmurze w Rosji. Na początku marca koncern poinformował, że wstrzymuje sprzedaż swoich produktów i usług tym kraju w związku z atakiem na Ukrainę – informuje Reuters. Nie oznacza to jednak, że niemiecki koncern całkowicie opuszcza Rosje i swoich rosyjskich klientów.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał amerykańskie firmy programistyczne Microsoft i Oracle oraz niemiecką firmę tworzącą oprogramowania biznesowego SAP do zaprzestania świadczenia usług wsparcia dla swoich produktów w Rosji.
Potentat oprogramowania IT dla biznesu Oracle Corp. poinformował, że zawiesił wszystkie operacje w Rosji. Jego największy rywal SAP SE natomiast poinformował, że wstrzyma całą sprzedaż w tym kraju po inwazji Moskwy na Ukrainę.
Urząd miasta Warszawy opublikował wydatki pracowników ratusza. Z zestawienia wynika, że jeden z rachunków telefonicznych Hanny Gronkiewicz-Waltz opiewał na kwotę 48 981,43 zł.
Współczesny świat generuje niewyobrażalną ilość informacji. Pytanie, jak je wykorzystamy. Możemy je ignorować, ale wtedy tracimy – mówi Franck Cohen, szef koncernu SAP na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w rozmowie z Katarzyną Kucharczyk.
Polski rynek aplikacji biznesowych w 2014 r. powiększył się o niemal 13 proc. Będzie rósł dalej?
Grupa Impel koncentruje innowacyjne usługi informatyczne w nowej spółce pod logo SI-Consulting.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas