Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 23.03.2016 21:00 Publikacja: 23.03.2016 21:00
Przedstawiciele firm: Andrzej Kozłowski z PKN Orlen, Marek Wilczewski z PZU i Rafał Kalisz z Fibrain (kolejno drugi, trzeci i czwarty od lewej), tłumaczyli, jak nowe technologie, internet rzeczy i analiza wielkich zbiorów danych, tzw. Big Data, zmieniają biznes.
Foto: Fotorzepa
Polacy potrzebują wsparcia, by osiągnąć zadowalający poziom rozwoju cyfrowego – przekonywali uczestnicy debaty „Jak impet cyfrowy wpływa na wszystkie aspekty naszego życia”. Ich zdaniem konieczne jest przyspieszenie tempa przyjmowania nowych technologii
Foto: Fotorzepa
Anna Streżyńska, minister cyfryzacji: - Choć wydajemy miliardy na cyfryzację, to we wszelkich rankingach pod tym względem Polska plasuje się na ostatnich miejscach. Państwo musi nastawić się na usługi online.
Foto: Fotorzepa
Daniel Boniecki dyrektor McKinsey & Co.: - Internet zmienia układ sił. Gospodarka oparta na kapitale i pracy zderza się z fenomenem mikrofirm o zasięgu globalnym
Foto: Fotorzepa
Rafał Dziedzic dyrektor Strategii Funkcji Operacje Orange Polska: - Rewolucja cyfrowa zmienia dziś każdy aspekt naszego życia. Albo się do niej dostosujemy, albo firmy zostaną wypchnięte z rynku, a ludzie na obrzeża społeczeństwa
Foto: Fotorzepa
Internet i nowe technologie zmieniają rzeczywistość – te słowa jak mantrę powtarzali w środę kolejni prelegenci konferencji „Rzeczpospolita cyfrowa". Debata zorganizowana przez „Rzeczpospolitą" miała pokazać, jaką pozycję w cyfrowej rewolucji może zająć Polska oraz jakie czekają nas wyzwania. A tych jest mnóstwo.
Rodzima gospodarka w dużej mierze napęd czerpie dziś bowiem z niskich kosztów pracy. To paliwo się jednak wypala. – Internet zmienia układ sił. Gospodarka oparta na kapitale i pracy zderza się z fenomenem mikrofirm działających na skalę globalną. To efekt właśnie działania internetu, który daje praktycznie nieograniczony i tani dostęp do informacji, rynków i klientów – mówi Daniel Boniecki, dyrektor w firmie doradczej McKinsey & Company.
Zmodernizowanych ma być 16 Kasiek, czyli samolotów transportowych C-295M CASA. Remonty są rozłożone na lata 2025-2033 i będą przeprowadzane głównie w zakładach Airbusa na Okęciu.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i Związku Zawodowego Unia Pocztowa, podpisali porozumienie kończące spory zbiorowe wszczęte na tle płacowym w 2019 i 2023 r.
Jest piątek, 13 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rozmowy Grupy WB i Hanwha Aerospace o utworzeniu joint venture i produkcji pocisków powinny się zakończyć w lipcu. Produkcja ma ruszyć najpóźniej w 2029 r.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas