Aktualizacja: 19.11.2024 03:21 Publikacja: 12.11.2022 11:36
Foto: Bloomberg
Ofiarą oszustwa padł między innymi koncern farmaceutyczny Eli Lilly, na którego fałszywym koncie zaoferowano darmową insulinę. Po kilku godzinach firma przeprosiła klientów za wprowadzający w błąd wpis. Jednak z powodu zamieszania jej akcje potaniały na piątkowej sesji giełdowej o 4 procent.
Niebieski znaczek potwierdzający weryfikację kontra wcześniej był zarezerwowany dla polityków, celebrytów, dziennikarzy i innych osób publicznych. Jednak po przejęciu Twittera przez Elona Muska został udostępniony wszystkim gotowym zapłacić 7,99 dolara miesięcznie. Nowy właściciel szuka w ten sposób nowych źródeł przychodów dla firmy.
W poniedziałek przestał działać podwodny kabel telekomunikacyjny między Finlandią a Niemcami ulokowany w pobliżu rosyjskiego gazociągu Nord Stream na Morzu Bałtyckim. Kabel prawdopodobnie został celowo uszkodzony. Wcześniej o możliwość rosyjskiego sabotażu ostrzegł amerykański wywiad.
Dziś podpisano list intencyjny o współpracy gigantów. Ale historia tego typu listów w polskiej zbrojeniówce jest długa, a efekty mizerne.
Do połowy października niemiecki rząd wydał zgody na eksport uzbrojenia o wartości 10,9 mld euro. Wydawanie pozwoleń na eksport staje się bardziej liberalne.
Właściwa segregacja elektroodpadów wielu osobom spawia kłopot. Stary telefon, ładowarka czy zepsute żelazko często są wyrzucane do zwykłego śmietnika, choć nie powinny. Co zrobić ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, by nie narazić się na kary?
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Kryzys w branży i spiralę zwolnień nakręcają zmiany na europejskim rynku, w tym spadek popytu na auta spalinowe i parcie UE na rozwój elektromobilności.
Platforma X (d. Twitter) przeżywa trudne chwile – wiele znanych osobistości i zwykłych użytkowników zakłada profile u jej nowego rywala – Bluesky. Zapisało się tam już ponad 18 mln użytkowników, w tym znani polscy politycy.
Mocne wsparcie przez Elona Muska kandydatury Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA sprawiło, że po wygranej byłego prezydenta nastąpił masowy odpływ użytkowników z platformy X. Niespodziewanie w siłę urosła inna aplikacja.
Miliarder oskarżył grupę głównych reklamodawców o naruszenie przepisów antymonopolowych. Zarzuca im nielegalną zmowę w celu unikania umieszczania reklam w jego platformie X
Za co może odpowiedzieć osoba, która upubliczniła fotografię prawdopodobnie przedstawiającą zwłoki Jacka Jaworka? Zdania prawników są podzielone, ale bezkarności nie będzie.
Platforma X zmienia zasady wyświetlania aktywności użytkowników – od teraz inne osoby korzystające z serwisu nie będą widziały, które posty się nam spodobały. Wciskając „serduszko” użytkownik pozostanie anonimowy.
Anthony Albanese, premier Australii, nie przebiera w słowach, gdy krytykuje Elona Muska za jego stosunek do żądań Australii w sprawie cenzury drastycznych materiałów z wydarzeń w kościele w Sydney.
W Internecie trzeba uważać, gdyż dokładne wskazywanie osób czy firm negatywnie opisywanych grozi odpowiedzialnością. Z kolei zbyt ogólny opis może grozić tym, że może być on łączony z innymi osobami.
Zaledwie dobę po założeniu konta na platformie X przez wdowę po Aleksieju Nawalnym, zostało ono zablokowane. Firma teraz kaja się, że stało się to w wyniku błędu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas