Aktualizacja: 05.02.2025 10:42 Publikacja: 12.08.2022 03:00
Foto: Adobe Stock
Chodzi nie tylko o liczbę bonów nieaktywnych, ale przede wszystkim o bony, które nie zostały wykorzystane lub wykorzystane tylko w części.
Na 4,3 mln wygenerowanych już kodów do 1 sierpnia br. aktywowanych zostało 3,5 mln – pokazują dane ZUS. Jednak część z bonów nie została jeszcze w ogóle wykorzystana, a część wykorzystano tylko w części (bonem można dokonywać kilku płatności, nie trzeba tego robić za jednym razem i na rzecz jednego podmiotu).
Bruksela wsłuchuje się w głos przedsiębiorców, Chiny wprowadzają cła odwetowe na USA, a Polska nie została uwzględniona w projekcie europejskiego modelu AI. W najnowszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się także protekcjonistycznym ruchom polskiej branży budowlanej oraz sytuacji na rynkach finansowych.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
W przypadku większości spółek z sektora medycznego można się podziewać kontynuacji pozytywnych tendencji w wynikach. Część jednak nie zaliczy końcówki zeszłego roku do udanych.
Jest wtorek, 4 lutego, a w dzisiejszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się decyzji Donalda Trumpa o zawieszeniu wojny celnej z Kanadą i Meksykiem, analizujemy odbudowę europejskiego przemysłu, a także sprawdzamy, jakie konsekwencje może mieć współpraca Raiffeisen Banku z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Na koniec przyglądamy się planom Wielkiej Brytanii, której premier dąży do resetu stosunków z Unią Europejską.
Rusza kluczowa odsłona sporu o władzę w fundacjach założonych przez miliardera. Sąd w Liechtensteinie zbiera się w tym tygodniu. Kiedy wyda decyzję?
Premier Ontario Doug Ford ostro zareagował na wprowadzone przez prezydenta USA Donalda Trumpa potężna cła na Kanadę. Amerykańskie firmy otrzymały całkowity zakaz zawierania kontraktów w prowincji. Największym przegranym ma być Starlink należący do Elona Muska.
Wybrzeże zanotowało największy ubytek turystów. Zyskała Małopolska.
Druga edycja bonu turystycznego nie jest przesądzona, ale jeśli program byłby przedłużony, to „nie będzie to tak szeroka forma wsparcia, jak ta interwencyjna, związana jest z ograniczeniami covidowymi” - poinformował minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.
Rząd rozważa wprowadzenie nowej wersji bonu turystycznego. Nieoficjalnie mówi się, że mógłby on zostać rozszerzony np. o osoby starsze. Decyzje w tej sprawie jednak jeszcze nie zapadły.
Nowi opiekunowie prawni dzieci, którzy nabyli uprawnienie do świadczenia wychowawczego po 31 grudnia 2021 r., nie mają prawa do bonu turystycznego, chociaż urodziły się one w okresie uprawniającym je do bonu.
Za kilka dni rozpoczyna się w Polsce pierwsza tura ferii zimowych. To jedna z ostatnich okazji na wykorzystanie bonów turystycznych, które z końcem marca 2023 r. tracą ważność.
Decyzją Sejmu ważność bonu turystycznego została przedłużona do końca marca 2023 roku. To dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców z branży turystycznej i rozrywkowej.
Na liście miejsc, do których wpłynęło najwięcej pieniędzy z rządowego programu wsparcia branży, królują parki rozrywki. – Polacy chcą emocji, a nie tylko wypoczynku – tłumaczą eksperci.
Na liście miejsc, w których do tej pory Polacy najczęściej płacili bonami turystycznymi, króluje park rozrywki Energylandia w Zatorze. W zestawieniu stworzonym na podstawie danych spływających do ZUS-u znaleźć można jednak o wiele więcej tego rodzaju obiektów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas