Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 10.01.2017 14:48 Publikacja: 10.01.2017 13:36
Innowacyjna platforma porównawcza wielu brokerów. Pozwala zaoszczędzić nawet do 25 proc. na ukrytych opłatach bankowych, współpracując z 30 operatorami zajmującymi się przelewami międzynarodowymi i wymianą walut. Xchanger.io porównuje całkowity koszt transakcji - bieżące kursy wymiany i dodatkowe koszty, takie jak opłaty na rzecz operatora czy koszty przelewu.
Foto: xchanger.io
Platforma kognitywna, która udostępnia skalowalne i przyszłościowe rozwiązania do pozyskiwania i przechowywania danych, przeszukiwania archiwów i przetwarzania danych online, niezależnie od stopnia ich skomplikowania. Ich rozwiązania pozwalają ujednolicić różnorodne, rozproszone źródła danych, korzystając z metod sztucznej inteligencji.
Foto: www.cognitum.eu
System udostępniania roszczeń z tytułu ubezpieczeń. Otwarty interfejs programu aplikacyjnego (API), który pozwala zintegrować systemy roszczeń oraz portal obsługi roszczeń udostępniany w systemie freemium dla MŚP (brokerów ubezpieczeniowych, flot samochodowych, likwidatorów szkód, spedytorów), które nie mają własnych systemów obsługi roszczeń.
Foto: www.claimscontrol.com
Automatyczna usługa zarządzania majątkiem, przeznaczona dla zarządzających aktywami. Korzysta ze sztucznej inteligencji, by pomóc osobom zarządzającym indywidualizować portfele inwestycyjne swoich klientów, biorąc pod uwagę kryteria związane z ochroną środowiska, kwestiami społecznymi i polityką zarządzania, jednocześnie zapewniając konkurencyjny poziom rentowności.
Foto: www.blueopes.com
Pierwszy bank cyfrowy, który korzysta ze sztucznej inteligencji komunikatorów Telegram, Facebook, Viber, Siri, niewymagający instalowania żadnych aplikacji. Firma planuje stworzyć cyfrowy ekosystem oferujący interaktywną bankowość, usługi consierge i doradztwo finansowe dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Foto: www.talkbank.io
Inteligentne narzędzie dla banków, które czekają zmiany związane z dyrektywą PSD2 i innymi wyzwaniami finansowo-technologicznymi. finAPI to ujednolicony i bezpieczny interfejs służący do budowy nowych cyfrowych ekosystemów między bankiem a startupami zainteresowanymi działaniami w obszarze finansów. finAPI wykorzystuje zestaw gotowych komponentów.
Foto: www.finapi.io
Platforma do zatwierdzania dokumentów i podpisywania umów online, która dzięki elektronicznym podpisom przez jedno kliknięcie zmienia tradycyjne transakcje między firmami (b2b) i między firmami a konsumentami (b2c) w e-handel. Eliminując tradycyjny obieg dokumentów papierowych i odręcznych podpisów na dokumentach, Autenti pozwala skrócić czas zawarcia transakcji.
Foto: autenti.com
Aplikacja sieciowa, która umożliwia kierowcom i firmom kupowanie tańszego paliwa online. Pozwala to ograniczyć koszty. Dane zbierane z pojazdów mogą być sprzedane bankom, koncernom naftowym czy producentom samochodów. Ponadto, dane te mogą posłużyć zakładom ubezpieczeń do zdobycia wiedzy o sposobie jazdy ubezpieczonych kierowców. Za paliwo można płacić z poziomu aplikacji.
Foto: jumbster.com
Rozwiązanie dla MŚP, które pozwala działającym na rynku detalicznym ograniczać koszty obsługi gotówkowej w sklepach. Dzięki cyrkulacji gotówki pomiędzy sklepami, do minimum można ograniczyć wizyty w bankach. Cała gotówka wpłacana przez klientów do urządzenia jest liczona i wpłacana na bankowe konto. W efekcie nie ma żadnych problemów z procesem obsługi gotówkowej.
Foto: noatech.pl
Cyber Productivity to zautomatyzowana księgowość online dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, będących klientami banków. Rozwiązanie to korzysta z automatycznego narzędzia do księgowania dla sektora BPO (outsourcing procesów biznesowych), SSC (Centra Usług Wspólnych) i nearshoringu (przeniesienie procesów biznesowych do sąsiedniego państwa).
Foto: www.cyberproductivity.pl
Firma zajmująca się pomiarami widowni, użytkowników w formacie Big Data. Dzięki interfejsowi użytkownika agencje, ogłoszeniodawcy i wydawcy mogą tworzyć raporty w czasie rzeczywistym, pokazujące całe zestawy danych dotyczących sposobu, w jaki użytkownicy korzystają ze stron internetowych objętych pomiarem, a także kim są te osoby (dane demograficzne i psychograficzne).
Foto: www.linkedin.com
Foto: www.transparentdata.pl
Platforma zarządzania ryzykiem i zgodnością z przepisami w zakresie AML/KYC (przeciwdziałanie praniu pieniędzy) dla transakcji typu blockchain. Platforma stosuje opatentowane algorytmy, które dają przekładające się na działania wyniki w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu, oceny ryzyka kredytowego i zwiększenia wydajności.
Foto: www.blog.coinfirm.io
PwC w ramach nowej inicjatywy Startup Collider zaoferuje im nie tylko miejsce do pracy, ale również pomoc wysoko wykwalifikowanych mentorów oraz krótszą drogę wchodzenia na rynek.
- PwC Startup Collider stanowi istotną pomoc dla europejskich start-upów i wspiera innowacje w regionie Europy Środkowo-Wschodnej. Rozwiązania opracowane przez jedne startupy będą wdrażane w ramach usług PwC, inne zaś, dzięki globalnej sieci PwC, pozyskają nowych klientów - mówi Jolanta Kokosińska, partner PwC Polska.
Zmodernizowanych ma być 16 Kasiek, czyli samolotów transportowych C-295M CASA. Remonty są rozłożone na lata 2025-2033 i będą przeprowadzane głównie w zakładach Airbusa na Okęciu.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i Związku Zawodowego Unia Pocztowa, podpisali porozumienie kończące spory zbiorowe wszczęte na tle płacowym w 2019 i 2023 r.
Jest piątek, 13 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rozmowy Grupy WB i Hanwha Aerospace o utworzeniu joint venture i produkcji pocisków powinny się zakończyć w lipcu. Produkcja ma ruszyć najpóźniej w 2029 r.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas