Aktualizacja: 22.11.2024 01:59 Publikacja: 16.11.2021 14:31
Foto: Fot. InPost
InPost ruszył właśnie z nową inicjatywą, w ramach której będzie przyjmował np. stare laptopy, używane telefony czy urządzenia małego AGD. Zamiast wyrzucać tzw. elektrośmieci do pojemników, które nie są do tego przeznaczone, czy szukać miejsc, które przyjmują m.in. stare radia, aparaty fotograficzne, elektryczne zabawki czy elektronarzędzia, będzie można dostarczyć je do paczkomatu. Wystarczy przygotować paczkę, wypełnić formularz, odebrać kod na darmową wysyłkę, umieścić go na paczce i nadać w jednej z ponad 15 tys. maszyn InPostu. Nowa usługa pozwoli nie tylko na zwrot używanego sprzętu i jego recykling, ale ma także nadać drugie życie niepotrzebnej nam elektronice - zgodnie z ideą „zero waste”.
Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wilno zainwestuje prawie 11,2 mln euro w rozbudowę fabrykę broni Giraites, co podwoi jej moce produkcyjne. W połowie roku rząd podpisał umowę z niemieckim Rheinmetall na budowę nowych zakładów amunicji, a we wrześniu z amerykańskim gigantem technologii obronnej Northrop Grumman International Trading.
Pojawiły się pomysły regulacji zasad instalowania w miastach automatów paczkowych. Rozwiązaniem mogą być otwarte sieci urządzeń, jednak biznes nie jest do nich przekonany.
Rafał Brzoska już wcześniej pomagał pasażerom linii lotniczych. Ale teraz jego pomysł jest nowatorski. Od 13 listopada w 8 krajach europejskich można nadać walizkę w paczkomacie InPostu. I nie płacić wywindowanych stawek przewoźników.
Firma InPost kierowana przez Rafała Brzoskę uruchomiła usługę dostaw międzynarodowych między Polską a siedmioma europejskimi rynkami. Teraz każdy może wysyłać paczki między automatami w różnych krajach.
Spółka zainwestowała miliard złotych w logistykę, stawia maszyny w rekordowych ilościach i zdobywa nowych klientów.
Podlaska firma z branży rybnej dokonała właśnie akwizycji istotnego dostawcy na brytyjskim rynku. To niejedyny w ostatnim czasie taki przypadek, a kolejne przejęcia są już w trakcie.
Ukraiński rynek kurierski zdominowała jedna firma. Jest także europejskim rekordzistą pod względem liczby automatów paczkowych.
Jest środa, 16 października. W codziennym podcaście „Rzeczpospolitej” o gospodarce Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Nowe przepisy UE, takie jak obowiązek selektywnej zbiórki od 2025 roku lub planowana rozszerzona odpowiedzialność producenta za tekstylia (EPR) zobowiązują przemysł do recyklingu, co staje się także zadaniem firm logistycznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas