Aktualizacja: 16.10.2015 12:22 Publikacja: 16.10.2015 12:22
Foto: Bloomberg
Spółka, która stara się o przejęcie polskiej firmy należy do globalnego koncernu British American Tobacco, m.in. gracza numer dwa na polskim rynku papierosów.
Chodzi o przejęcie kontroli nad spółką Dziurłaj, Urban i Wspólnicy oraz grupę spółek od niej zależnych tworzących grupę Chic, lidera europejskiego rynku e-papierosów.
Rafał Brzoska już wcześniej pomagał pasażerom linii lotniczych. Ale teraz jego pomysł jest nowatorski. Od 13 listopada w 8 krajach europejskich można nadać walizkę w paczkomacie InPostu. I nie płacić wywindowanych stawek przewoźników.
To, że Niemcy przestrzegają obowiązujących przepisów, nie jest niczym nowym. Okazuje się jednak, że coraz częściej przestrzegają ich aż za bardzo. To działa jak hamulec dla gospodarki. I kosztuje miliardy euro.
Czym różni się od większości rosyjskich bogaczy Michaił Prochorow? Między innymi tym, że jest najbogatszym kawalerem Rosji, bezdzietnym, a z majątku szacowanego na 11 mld dol., 9 mld stanowi gotówka. Teraz sprzedał swój przedostatni rosyjski aktyw.
Jest czwartek, 14 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Dziś w skarżyskiej spółce Mesko powinno zostać podpisane porozumienie dotyczące sprzedaży piorunów w ramach unijnego programu EDIRPA. Ale firma ma problemy z terminową realizacją dostaw.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
- W tej chwili trudno już mówić o przewidywalnych warunkach prowadzania biznesu. W obecnych warunkach nie jesteśmy w stanie planować nie tylko rozwoju, ale nawet bieżących ofert dla konsumentów – mówi Roman Jamiołkowski, BAT.
Międzynarodowa marka, której zakłady produkcyjne ulokowane w Polsce prowadzą globalny eksport, przypomina że biznes potrzebuje stabilności.
„Nie sprzedajemy wyrobów nikotynowych nieletnim” - pod takim hasłem BAT Polska i należące do firmy punkty sieci sprzedaży eSmoking World i Inspiration Store, powracają z kampanią #ZEROKOMPROMISÓW. Jej celem jest uświadomienie opinii publicznej, jak ważne dla całej branży nikotynowej w Polsce jest przestrzeganie przez sprzedawców ustawowego zakazu sprzedaży wyrobów nikotynowych osobom przed ukończeniem 18 roku życia.
Koncern British American Tabacco (BAT) sprzedał swój biznes w Rosji i na Białorusi. Kupcem są rosyjscy menadżerowie, którzy dostaną nie tylko fabryki, ale i znaki towarowe papierosów używane na tych rynkach.
British American Tobacco ma zapłacić 635 milionów dolarów kary (plus odsetki) za handel z Koreą Północną, do którego przyznała się jedna z jego spółek.
Napływ uchodźców do Niemiec jest dobrą wiadomością dla branży tytoniowej - twierdzą analitycy.
British American Tobacco kupuje grupę Chic, lidera rynku papierosów elektronicznych w Europie. To sposób na pokonanie coraz głębszego kryzysu w branży.
Narodowe Biuro Ubezpieczeń Zdrowotnych Korei Południowej pozwało trzy firmy tytoniowe w celu pokrycia kosztów leczenia chorób spowodowanych paleniem papierosów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas