Aktualizacja: 22.11.2024 02:09 Publikacja: 31.08.2022 13:04
Krzysztof Dąbrowiecki, dyrektor generalny Societe Generalne w Polsce
Foto: materiały prasowe
Dąbrowiecki z branżą finansową związany jest od 25 lat. Karierę rozpoczynał jako trader w ING Banku Śląskim. Z Societe Generale związał się w 1998 r. Zajmował wiele ważnych stanowisk związanych z rynkami kapitałowymi i finansowymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2010 roku zarządzał i nadzorował działalność rynkową w polskim oddziale Societe Generale. Od 2017 roku nadzorował również działalność tradingową i produkty skarbowe w czterech spółkach zależnych Societe Generale (CIB Joint Ventures) - Komercni Banka w Czechach, BRD w Rumunii, Rosbank w Rosji oraz Societe Generale Maroko (od 2021 roku).
Banki w sprawach frankowych masowo pozywają swoich klientów o zwrot udostępnionego kapitału. Próbują w ten sposób bronić się przed przedawnieniem kapitału. Liczba takich spraw sięga już 30 tys. Prawnicy radzą, by wezwania do zapłaty traktować poważnie
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
W ślad za oczekiwaniami klientów i etycznym obowiązkiem, sektor bankowy w Polsce nie wyklucza zaangażowania w finansowanie procesów odbudowy Ukrainy. Ale konieczne jest tu wsparcie publiczne i dobre przygotowanie.
Po publikacji nowej projekcji inflacyjnej NBP dwoje członków RPP zmieniło zdanie i uważa, że stopy powinny być obniżane dopiero w drugiej połowie 2025 r. Wciąż jednak jest przewaga za wiosennym cięciem, a wsparciem powinno być mrożenie cen energii.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Bank opanowany przez ludzi Putina, straci dostęp do rynku USA, a tym samym i do innych zachodnich rynków. Obecnie Gazprombank to jedyny z wielkich banków państwowych Rosji, który zachował dostęp do SWIFT i płatności w głównych walutach świata.
Były szef amerykańskiego oddziału francuskiego banku ma być najpoważniejszym kandydatem do kierowania całym bankiem.
Fuzja francuskiego banku Société Générale z regionalną grupą bankową Crédit du Nord stała się okazją do zmiany nazwy. Nowy podmiot będzie nazywać się od 2023 r. SG z dodatkiem nazwy regionu, w którym będzie działać.
Przedstawiciele Societe Generale poinformowali, że bank zdecydował się sprzedać swoje udziały w Rosbanku i spółkach zależnych rosyjskiego pożyczkodawcy firmie Interros Capital, powiązanej z miliarderem Władimirem Potaninem.
Francuski bank zanotował wysoką stratę swojego rosyjskiego biznesu w drugim kwartale.
Ekonomiści drugi raz z rzędu podwyższyli prognozy wzrostu PKB, napędzanego m.in. inwestycjami.
Anonimowe źródła Reutersa donoszą, że to SocGen prawdopodobnie przejmie pakiet akcji Aliora od Carlo Tassara.
Bank zamierza zwiększyć sprzedaż kredytów gotówkowych i hipotecznych o 10 proc. rok do roku. Jeśli się uda, 2015 r. będzie jeszcze lepszy niż rekordowy 2014 r.
Co najmniej kilku inwestorów będzie zainteresowanych przejęciem Raiffeisen Polbanku, uważają analitycy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas