Tak, lubię patrzeć
Taniec wynika z ciała, fizyczności, cielesności, ale ma przekazywać przede wszystkim ideę. Za tańcem stoi zawsze jakaś myśl – tak o genezie festiwalu Ciało/Umysł opowiada jego założycielka Edyta Kozak.
Pożar w burdelu! Prosimy nie gasić!
Warszawa ma w końcu własny kabaret. I to jaki! Kontynuując najlepszą tradycję literackiego dowcipu z górnej półki, grupa artystów podbiła stolicę. Wyśmiewają wszystko i wszystkich. Publika od razu ich pokochała.
Miasto 44. Taniec ze śmiercią
Przeczytałem wszystko, co mogłem o powstaniu warszawskim, godzinami siedziałem w Sieci, zacząłem chodzić do muzeów, byłem oczywiście w Muzeum Powstania Warszawskiego, zacząłem spotykać się z powstańcami. Wtedy powstał scenariusz – mówi „Przekrojowi” Jan Komasa, reżyser m.in. słynnej „Sali samobójców”. Jakie będzie „Miasto 44”, nad którym prace ruszyły pełną parą? Podobno na miarę „Dnia Niepodległości”. Premiera za rok, na Stadionie Narodowym.
Warszawa to nie bułka z masłem
O nieustającym niespełnieniu, trudnych tematach i naruszaniu tabu, o Nowym Teatrze, o podkładaniu bomb i wyważaniu drzwi, o epitetach i etykietach, o szukaniu azylu i walce o bycie sobą, a także o swoim nowym spektaklu „Kabaret warszawski” opowiada Krzysztof Warlikowski.