RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 22.02.2017 20:08 Publikacja: 22.02.2017 17:18
9 zdjęć
ZobaczFoto: Muzeum Narodowe
To jedyna okazja , aby obejrzeć zupełnie nieznany w Polsce zbiór klasy światowej.
- W MNW także nie znaliśmy tej kolekcji. – mówi „Rzeczpospolitej” Anna Katarzyna Maleszko, kustosz w Zbiorach Sztuki Orientalnej. - Dowiedzieliśmy się o niej przypadkiem w 2015 roku podczas wystawy „Arcydzieła sztuki japońskiej w zbiorach polskich”, którą zrobiliśmy razem z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie – kontynuuje. - Pan Leskowicz obejrzał ją i skontaktował się z nami. Okazało się wtedy, że ma on znakomitą, zbieraną ze znawstwem, kolekcje drzeworytów japońskich ukiyo-e z XVIII-XIX wieku. To zupełny unikat, bo nie tylko są w niej prace sławnych artystów, jak Hiroshige, Hokusaia, Utamaro, Sharaku, ale jest w niej bardzo dużo pierwszych wydań.
Prace tego artysty dysydenta zna cały świat. Jedną ?z nich Ai Weiwei przygotował dla Parku Rzeźby na Bródnie – pisze Monika Kuc.
Na Wawelu można podziwiać ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla z muzeów we Lwowie i w Stanisławowie.
Na Wawelu można podziwiać ponad 20 ekspresyjnych XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla, przywiezionych z muzeów we Lwowie i Stanisławowie.
Na pierwszej edycji Biennale Sztuki na Malcie, w którym biorą udział artyści z 23 krajów, otwarto polski pawilon narodowy oraz dwie prezentacje przygotowane przez OmenaArt Foundation.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
- Chcieli mi pomóc konstruktorzy, ale nie radzili sobie z duszą i nie dowierzali radzieckim uczonym, którzy ją zważyli i obdarzyli minusowym ciężarem - mówi rzeźbiarz Jerzy Kędziora o wystawie w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Francuskie media informują o dezercjach Ukraińców szkolonych we Francji na potrzeby brygady im. Anny Kijowskiej.
Powołana przez izraelski rząd Komisja ds. Oceny Budżetu Obronnego i Równowagi Sił, kierowana przez Jakowa Nagela, byłego szefa Rady Bezpieczeństwa narodowego, rekomenduje, by Izrael przygotował się na potencjalną wojnę z Turcją.
Nowy sezon polityczny wystartował. W środę marszałek Sejmu Szymon Hołownia ma ogłosić swoją decyzję dotyczącą wyborów prezydenckich. W koalicji i w opozycji trwa debata, co zrobi minister finansów Andrzej Domański. Chodzi oczywiście o sprawę finansów PiS. Decyzja jest być może kwestią godzin.
Serb wrócił do Melbourne. Tegoroczny Australian Open to jedna z jego ostatnich szans na wielkoszlemowe zwycięstwo
Początek roku przyniósł zaskakującą dla wielu informację – dom mody, którego kreacje stały się jednym z synonimów lat 80. zmienił właściciela. To szansa na nowe otwarcie dla marki, która utożsamiana jest z modą lat 80.
Jean-Marie Le Pen, twórca Frontu Narodowego, przetarł drogę do władzy dla całej europejskiej skrajnej prawicy. I poddał w wątpliwość wizję Francji, jaką pozostawił twórca V Republiki.
Archeolodzy węgierscy są przekonani, że w mieście Szigetvár odkryli domniemany grób tureckiego sułtana Sulejmana Wspaniałego, za którego panowania Imperium Osmańskie osiągnęło szczyt potęgi.
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2023 roku. Tylko jeden duży telekom miał dodatni wynik.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas