„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 19 zł kwartalnie!
Aktualizacja: 18.03.2021 15:33 Publikacja: 18.03.2021 15:33
Foto: AFP
- Znaleźliśmy przyczynę stanu naszych pacjentów - powiedział na konferencji prasowej profesor, główny lekarz z placówki Rikshospitalet w stolicy Norwegii.
W ciągu ostatnich dni zespół kierowany przez prof. Holmego starał się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego u trzech osób, pracowników służby zdrowia w wieku poniżej 50 lat, doszło do zakrzepów krwi. Osoby te były szczepione przeciw COVID-19 preparatem opracowanym przez Uniwersytet Oksfordzki i koncern AstraZeneca; zostały hospitalizowane, a jedna z nich zmarła.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Robert Fico pisze w mediach społecznościowych o zapewnieniach Władimira Putina, dotyczących gotowości do dalszego dostarczania gazu na Zachód.
Największym wrogiem Izraela jest Iran, który geograficznie jest daleko, ale z jakiegoś dziwnego powodu cały czas myśli o zniszczeniu nas - mówi rabin Szalom Dow Ber Stambler, szef polskiego oddziału Chabad Lubawicz, który jest pierwszym gościem nowego podcastu „Rzeczpospolitej” pod nazwą „Globalny Chrząszcz”.
Już od ponad tysiąca dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją.
„Nie rozumiesz, jak wpłynęłoby to na stabilność naszych rynków finansowych” – miał warknąć kanclerz Niemiec Olaf Scholz w odpowiedzi na argumenty prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie konfiskaty rosyjskich środków.
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług internetu światłowodowego i telewizji. Widać to nie tylko przez pryzmat oferty, ale również infrastruktury. Firma buduje sieć stacjonarną w całej Polsce, w każdym kwartale przyłączając do niej kolejne dziesiątki tysięcy gospodarstw domowych. Od lat rośnie też liczba nadajników operatora. Wszystko dlatego, że zapotrzebowanie na szybki internet i zużycie danych w domu i poza domem rośnie w niespotykanym tempie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W okupowanych częściach Ukrainy rośnie liczba osób zatrzymywanych za aktywność w mediach społecznościowych - podaje strona ukraińska.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Pacjenci Centrum Urologii Zaawansowanej URO.pl w Szpitalu św. Anny w Piasecznie jako pierwsi w Polsce mogą poddać się leczeniu kamicy nerkowej z wykorzystaniem ultra-cienkiego endoskopu wykorzystywanego w procedurze mini-RIRS. Urządzenie to pozwala na precyzyjne usuwanie złogów nawet z trudno dostępnych miejsc w nerce, bez względu na średnicę moczowodu.
Ci sami politycy, którzy kilka lat temu krytykowali PiS za ich podejście do kwestii uchodźców, dziś weszli w ich buty. Mówiąc o potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa Polakom, w istocie podsycają strach przed obcym. Najlepszym tego przykładem jest wypowiedź Piotra Zgorzelskiego z PSL.
Posiadaniu broni atomowej przez Ukrainę sprzeciwia się 20 proc. badanych – wynika z sondażu, który przeprowadzony został przez Międzynarodowy Kijowski Instytut Socjologii.
W roku 2023 zarejestrowano rekordową liczbę aż 2879 nowych przypadków zakażenia wirusem HIV w Polsce. To najwyższy wynik od lat.
Obecnie, jeśli rodzic wypisze dziecko z przychodni, nikt nie kontroluje, czy jest pod opieką innego lekarza. Może się zdarzyć, że do czasu pójścia do szkoły nikt nie sprawdzi, czy prawidłowo się rozwija oraz czy najbliżsi się nad nim nie znęcają.
Co najmniej cztery osoby zginęły, gdy na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu w Saksonii-Anhalt kierowca wjechał samochodem w grupę ludzi. Do zdarzenia odniósł się premier RP Donald Tusk.
Mimo różnych zawirowań nadal sporym zainteresowaniem cieszy się dorobek młodych. W poszukiwaniu nowych talentów pomocny jest Kompas Młodej Sztuki – w tym roku głosowało 86 galerii sztuki współczesnej z całej Polski. Lista najlepszych młodych artystów składa się z 213 nazwisk, wielu z nich brało już udział w ważnych wystawach, jest laureatami prestiżowych nagród, ich prace zasilają ważne kolekcje instytucjonalne.
Czy da się dziś jeszcze napisać powieść drogi, w której wędrówka prowadzi przed siebie, w przestrzeń, do ludzi? Czy też podróżować można już tylko w głąb swojej psychiki?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas