Victoria Dom z kwartalnym rekordem sprzedaży

Do uruchamiania nowych inwestycji deweloper podchodzi bardzo ostrożnie.

Publikacja: 01.04.2020 16:04

Victoria Dom z kwartalnym rekordem sprzedaży

Foto: materiały prasowe

Notowana na Catalyst spółka Victoria Dom w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. znalazła nabywców na 593 lokale, ustanawiając kwartalny rekord. To także wzrost o 62 proc. rok do roku. W samym marcu deweloper zawarł z klientami 189 umów deweloperskich i płatnych rezerwacyjnych: w ostatnich dwóch tygodniach widoczne było spowolnienie w biurach sprzedaży.

W ostatnich latach, bazując wyłącznie na warszawskim rynku, Victoria notowała dwucyfrowe wzrosty – taką dynamikę miał jeszcze tylko Marvipol. W grudniu Victoria nastawiała się na osiągniecie w 2020 r. pułapu 2 tys. lokali (byłby to wzrost o 27 proc.). – Z ostrożnością podchodzimy do wprowadzania nowych projektów. Tempo będzie zależało od sytuacji na rynku, popytu, ale również od polityki banków. Zauważamy, że banki zaostrzają kryteria przyznawania pożyczek, liczenia zdolności kredytowej, podnoszą marże – skomentował Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii. Zdaniem menedżera, trudno jeszcze przewidzieć wpływ pandemii na rynek, ale nieuniknione wydaje się spowolnienie sprzedaży oraz spadek podaży lokali. W efekcie ceny powinny pozostać stabilne lub lekko rosnąć.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Nieruchomości
Wielki recykling biurowców
Nieruchomości
„Okazje do kwadratu” i „cenowe wow”. Deweloperzy rozwiązali worek z promocjami
Nieruchomości
Fala renowacji kontra fala patologii
Nieruchomości
Obniżki cen mieszkań nawet o kilkadziesiąt tysięcy. Będą kolejne przeceny?
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Nieruchomości
Bankructwo dewelopera. Przed czym jeszcze chroni nabywców Deweloperski Fundusz Gwarancyjny