Huawei dostarczył także technologie obejmujące rozwiązania z użyciem sztucznej inteligencji i przetwarzania w chmurze, ułatwiające szybszą diagnostykę wirusa, które zostały zastosowane w jednym ze szpitali w Polsce.
Wsparcie psychologiczne dla dzieci w trudnym czasie
Epidemia koronawirusa miała i ma nadal znaczący negatywny wpływ na kondycję psychiczną dzieci i nastolatków. Szczególnie przymusowa kwarantanna pogarsza sytuację dzieci z rodzin z problemami, a dostęp do pomocy, ze względu na restrykcje, jest znacząco ograniczony. Firma Huawei podjęła współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę w ramach projektu „Wsparcie psychologiczne online dla dzieci", aby udostępniać bezpłatnie zdalną profesjonalną pomoc psychologiczną i terapeutyczną dzieciom i młodzieży w ramach działalności trzech centrów pomocy dzieciom. Przekazane wsparcie pomogło zakupić niezbędny sprzęt do komunikacji online (m.in. słuchawki, laptopy) oraz umożliwiło stworzenie nowych etatów dla psychologów terapeutów, co zwiększa skalę udzielanej dzieciom pomocy. W ten sposób aż 20 proc. pracy każdego ośrodka może być prowadzone zdalnie.
Walka z wykluczeniami na wielu polach
Pomimo trwającej pandemii firma Huawei aktywnie działa w obszarze CSR, kontynuując dotychczasowe projekty i rozpoczynając nowe. W swoich działaniach skupia się na programach, które pomagają walczyć z różnego rodzaju wykluczeniami, promują inkluzję i różnorodność.
Firma po raz drugi podjęła współpracę z Fundacją Sukces Pisany Szminką przy organizacji konkursu Bizneswoman Roku, zostając partnerem kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – liderka, biznes, organizacja". W XII edycji konkursu Huawei będzie miał zaszczyt docenić najbardziej przedsiębiorcze kobiety w Polsce i w tym roku nagrodzić najlepszy projekt, który wiąże się z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu.
Inicjatywy na rzecz walki z wykluczeniami to także działania wspierające osoby z niepełnosprawnościami. W ramach współpracy z Fundacją Leżę i Pracuję, która promuje aktywność zawodową osób z ograniczeniami mobilności, Huawei zatrudnił w swoich strukturach jednego z podopiecznych fundacji, który z sukcesami buduje swoją karierę pomimo niepełnosprawności. Kolejnymi etapami współpracy był udział w opracowaniu raportu „Zdalniacy" diagnozującego sytuację i perspektywy dla osób niepełnosprawnych ruchowo na polskim rynku pracy, a także wsparcie maratonu innowacji Wheelkathon, w ramach którego przez 24 godziny zespoły programistów pracowały nad innowacyjnymi rozwiązaniami wspierającymi osoby z niepełnosprawnościami w codziennej pracy.
Huawei wspiera także inicjatywy na rzecz inkluzji i równego dostępu jako sponsor główny olimpiad specjalnych oraz sygnatariusz rządowego programu „Partnerstwo na rzecz dostępności".