Hotele Marriott rezygnują ze słomek. Mieszadełek też nie będzie

Marriott International poinformował, że do lipca 2019 roku zrezygnuje całkowicie z podawania klientom plastikowych słomek oraz mieszadełek do drinków.

Aktualizacja: 18.07.2018 20:31 Publikacja: 18.07.2018 14:19

Hotele Marriott rezygnują ze słomek. Mieszadełek też nie będzie

Foto: Fotolia

ula

Największa na świecie sieć hoteli co roku zużywała około miliarda słomek oraz 250 mln plastikowych mieszadełek do drinków. Klienci, jeśli będą domagać się słomek - otrzymają "alternatywne" słomki z materiałów przetwarzanych - pisze Time.

Czytaj także: Rewolucja w McDonald's. Koniec z plastikowymi słomkami

Marriott to największa firma, która zdecydowała się na rezygnacje z plastikowych słomek. Wcześniej o rezygnacji z nich poinformowały Starbucks i American Airlines, a także Hilton Hotels, które do końca tego roku chcą z nich zrezygnować.

Marriott International to sieć 6,5 tysiąca hoteli i kurortów rozsianych po całym świecie.

Niektóre hotele i kurorty już zrezygnowały z plastikowych słomek i mieszadełek. Od lutego tego roku ponad 60 hoteli w Wielkiej Brytanii nie podaje plastikowych słomek. Podobnie jak hotele w Australii, na Hawajach i w Kostaryce - pisze USA Today.

JW Marriott Marco Island Beach Resort na Florydzie miesięcznie zużywał 65 tys. słomek. W marcu tego roku przestawił się na biodegradowalne, papierowe słomki oraz mieszadełka z trzciny cukrowej. Bezalkoholowe napoje podaje bez słomek, chyba, że klient wyraźnie ich sobie zażyczy. Według kierownictwa hotelu zaledwie 20 proc. gości domaga się słomek lub mieszadełek.

Plastikowe słomki są jednym z największych zagrożeń dla organizmów żyjących w morzach i oceanach. Plastikowe odpady połykają ryby, żółwie oraz morskie ssaki.

Biznes
Smutna transformacja Gazpromu: będzie produkował lodówki i pralki
Biznes
Raport o stanie cyberbezpieczeństwa Polski. Rekordowa liczba ataków w 2024 r.
Biznes
Tusk zapowiada repolonizację gospodarki. UE i USA bez przełomu. Cła pozostają, rozmowy utknęły
Biznes
Każdego dnia niewypłacalność ogłaszają 22 firmy
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Biznes
Krok bliżej produkcji rakiet artyleryjskich w Polsce