Prawnicy uruchamiają darmową pomoc dla firm

Okres pandemii to trudny czas przede wszystkim dla osób prowadzących własne działalności gospodarcze. Rząd z dnia na dzień wprowadza obostrzenia, które dotykają coraz więcej dziedzin naszego życia. W tym gąszczu tak częstych zmian coraz trudniej się połapać. Dlatego prawnicy uruchamiają darmową pomoc dla firm. Pomogą w napisaniu wniosków o zawieszenie spłat ZUS, rozłożeniu podatku na raty czy wstrzymaniu opłat. Pomogą napisać też wnioski o uzyskanie pomocy od państwa.

Publikacja: 06.11.2020 12:56

Prawnicy uruchamiają darmową pomoc dla firm

Foto: Adobe Stock

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na SARS-CoV-2 od 23 października 2020 roku rząd wprowadził liczne obostrzenia. Najpierw zamknięto puby, restauracje czy kluby fitness. Tydzień później obostrzenia dotknęły handlarzy, którzy sprzedawali kwiaty i znicze na cmentarzach. Teraz rząd zapowiedział zamknięcie kin czy teatrów. Ograniczono też działalność galerii handlowych – od soboty działać w nich będą tylko drogerie, apteki, sklepy zoologiczne czy budowlane. Ograniczona zostanie też działalność hoteli. Wprowadzając kolejne obostrzenia, rząd chce ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii. Problem w tym, że zmiany wprowadzane są niemal z dnia na dzień. Przedsiębiorcy o kolejnych dowiadują się z konferencji prasowych, a akty prawne, które je wprowadzają publikowane są późno w nocy, na kilka godzin przed wejściem obostrzeń w życie. – Przepisy zmieniają się niemal z godziny na godzinę. Trudno w tym się połapać prawnikom, a co dopiero zwykłym ludziom. Dlatego wystąpiłem z inicjatywą uruchomienia porad prawnych dla firm – mówi Roman Ptak, burmistrz Niepołomic. – Musimy pomóc przedsiębiorcom, bo oni dają miejsca pracy i generują największe przychody dla gmin.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Sądy i trybunały
Po co psuć świeżą krew, czyli ostatni tegoroczni absolwenci KSSiP wciąż na lodzie
Nieruchomości
Uchwała wspólnoty musi mieć poparcie większości. Ważne rozstrzygnięcie SN
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Praca, Emerytury i renty
Ile trzeba zarabiać, żeby na konto trafiło 5000 zł
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Prawo karne
Śmierć nastolatek w escape roomie. Jest wyrok