Uczestnikami IP Week są przedsiębiorcy, młodzi sturtuperzy, młodzież uniwersytecka i ze szkół ponadpodstawowych.
- Od dwóch lat rozszerzyliśmy formułę i organizujemy wydarzenia przez cały tydzień, a nie tylko w Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej, tj. 26 kwietnia każdego roku - mówi "Rzeczpospolitej, która objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem, konferencja, Dorota Rzążewska, prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.
- Odpowiedzieliśmy w ten sposób na sygnalizowane zapotrzebowanie uczestników naszych poprzednich wydarzeń. To wydarzenie w poszerzonej formule odbywa się w formie online i dociera - jak wskazują nasze statystyki - do ponad 10 tys. odbiorców, którzy mają kontakt z tym wydarzeniem, uczestniczą w webinariach, live-ach na FB czy szkoleniach.Wraz z wybuchem wojny zdecydowaliśmy się na zmianę pierwotnej koncepcji, uznając, że w towarzyszącej nam sytuacji, chcemy jeszcze wyraźniej pokazać, że nauka, pomysł i najnowocześniejsze technologie to nie tylko biznes, ale że w współczesnym świecie to także, a może przede wszystkim misja - mówi prezes Rzążewska.
W programie są m.in takie tematy jak "Wynalazki w służbie ekologi" – o tym co technika może zrobić dla środowiska, w którym gościem jest m.in. twórca projektu drona portowego zapobiegającego skażeniom Aleksander Trankul, Uniwersytet w Edynburgu. "Wynalazki w służbie pokoju" – o walce z dezinformacją i cyberwojnie oraz nowym wymiarze pomocy humanitarnej, udział w nim biorą m.in. dr Joanna Marzec – Uniwersytet Warszawski Marta Gromada – NASK Dział Przeciwdziałania Dezinformacji.
Kolejne tematy to m.in. "Wynalazki w służbie Zdrowemu społeczeństwu", "Młodzi nie boją się nowych technologii" i czy rzecznik patentowy to zawód dla młodych ?