19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 05:11 Publikacja: 07.09.2024 16:02
Foto: Adobe Stock
Jak informuje Polsat News, nie były to pierwsze tego typu zdarzenia. Mieszkańcy są wstrząśnięci i przerażeni. Nie wiedzą, co dalej, bo do domów wracać nie chcą. - To spanie na bombie - mówił jeden z lokatorów na antenie.
W poniedziałek wieczorem w Grodzisku Mazowieckim doszło do potrącenia 18-letniej kobiety. Sprawcą wypadku okazał się mężczyzna, który miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów.
W niedzielę doszło do pożaru hali znajdującej się na terenie Parku Przemysłowego w Bydgoszczy. Na miejscu działa kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej.
Policja poszukuje kierowcy białego lub szarego busa, który w piątek potrącił 14-latka na oznakowanym przejściu na warszawskiej Woli. Nie udzieliwszy mu pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. Chłopiec w stanie krytycznym, trafił do szpitala. W nocy zmarł.
Kierowcy nie rezygnują z szybkiej jazdy – o blisko 10 proc. przybyło tych, którzy stracili prawo jazdy za prędkość. Wypadków było o pół tysiąca więcej, zabitych nieco mniej – to wstępny bilans 2024 roku.
W laboratorium Parku Naukowo-Technologicznego, znajdującym się na terenie Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Otwocku, doszło do pożaru – podaje TVN Warszawa.
Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol oddał się w ręce funkcjonariuszy policji i został aresztowany.
Do olimpijskiej rywalizacji w Los Angeles zostały jeszcze ponad trzy lata, ale gwałtowne pożary w Kalifornii sprawiają, że Amerykanie już dziś obawiają się o igrzyska.
Radykalna niemiecka prawica pragnie uczynić z kwestii imigracyjnej lejtmotyw kampanii wyborczej. Partie mainstreamowe wolą dyskusję na temat reanimacji gospodarki.
Większość ludzkości z nadzieją oczekuje przejęcia władzy przez nowego prezydenta USA. Wyjątkiem jest wolna Europa, a także Korea Południowa – wskazuje globalny sondaż przeprowadzony przez Europejską Radę Spraw Zagranicznych (ECFR).
Globalne badanie ECFR pokazuje, że świat poza Europą odrzuca demokrację, prawa człowieka i rządy prawa – jego symbolem stał się Donald Trump. Unia cierpi za to na eurocentryczność. Przekonanie Zachodu, że wciąż rządzi duszą świata, doprowadziło do obrania błędnej strategii wobec Rosji. Co zrobić, by już nigdy nie powtórzyć tego błędu?
Wielkimi zwycięzcami transakcyjnego porządku światowego, jaki symbolizuje Donalda Trump, są Indie, Brazylia czy Chiny. Uzyskały podmiotowość, o jakiej mogły dotąd tylko marzyć – mówi dyrektor Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych (ECFR) Mark Leonard.
Jeszcze niedawno Adam Bodnar pouczał sędziów, że wyroki trybunałów międzynarodowych muszą być bezwzględnie przestrzegane. Dziś przyjął punkt widzenia swego poprzednika, Zbigniewa Ziobry, że czasami nie muszą.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 13 na 14 stycznia ukraińskie drony atakowały cele w obwodach tulskim i saratowskim.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas