19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 05:37 Publikacja: 30.07.2023 23:48
Remi Lucidi
Foto: remnigma / Instagram
Według lokalnej prasy mężczyzna poniósł śmierć podczas próby wspięcia się na jeden z budynków kompleksu Tregunter Tower w Hongkongu.
Remi Lucidi, znany w internecie pod pseudonimem Enigma, był znany ze wspinania się wieżowce na całym świecie. Z wpisów w jego mediach społecznościowych wynika, że mężczyzna uprawiał wspinaczkę ekstremalną m.in. w Warszawie. Na jednym z opublikowanych przez niego nagrań widać jego spacer - bez zabezpieczenia - na krawędzi 300-metrowej konstrukcji.
Od trzech tygodni tysiące wolontariuszy zbierają na plażach mazut rozlany z dwóch rozbitych tankowców. Ale strefa skażenia cały czas się rozszerza,
Do poważnego wypadku drogowego z udziałem polskiego autokaru doszło na drodze A11 w kierunku Szczecina, pomiędzy węzłem Uckermark i Schmölln. Co najmniej dwie osoby zginęły.
Czarne skrzynki Boeinga 737-800 linii Jeju Air, który rozbił się 29 grudnia 2024 roku, nie zarejestrowały parametrów lotu z kluczowych minut tuż przed katastrofą - poinformował prowadzący śledztwo południowokoreański resort transportu.
Dwie osoby zginęły, a 19 zostało rannych podczas wypadku, w którym mały samolot rozbił się o dach budynku produkującego meble w południowej Kalifornii. Pracowało tam co najmniej 200 osób – podała policja.
Boeing południowokoreańskich linii lotniczych Jeju musiał 30 grudnia wracać na lotnisko międzynarodowe w Seulu ze względu na problem z podwoziem. Mowa o maszynie Boeing 737-800 - takiej samej jak ta, która rozbiła się w niedzielę lądując awaryjnie bez podwozia.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol oddał się w ręce funkcjonariuszy policji i został aresztowany.
Do olimpijskiej rywalizacji w Los Angeles zostały jeszcze ponad trzy lata, ale gwałtowne pożary w Kalifornii sprawiają, że Amerykanie już dziś obawiają się o igrzyska.
Radykalna niemiecka prawica pragnie uczynić z kwestii imigracyjnej lejtmotyw kampanii wyborczej. Partie mainstreamowe wolą dyskusję na temat reanimacji gospodarki.
Większość ludzkości z nadzieją oczekuje przejęcia władzy przez nowego prezydenta USA. Wyjątkiem jest wolna Europa, a także Korea Południowa – wskazuje globalny sondaż przeprowadzony przez Europejską Radę Spraw Zagranicznych (ECFR).
Globalne badanie ECFR pokazuje, że świat poza Europą odrzuca demokrację, prawa człowieka i rządy prawa – jego symbolem stał się Donald Trump. Unia cierpi za to na eurocentryczność. Przekonanie Zachodu, że wciąż rządzi duszą świata, doprowadziło do obrania błędnej strategii wobec Rosji. Co zrobić, by już nigdy nie powtórzyć tego błędu?
Wielkimi zwycięzcami transakcyjnego porządku światowego, jaki symbolizuje Donalda Trump, są Indie, Brazylia czy Chiny. Uzyskały podmiotowość, o jakiej mogły dotąd tylko marzyć – mówi dyrektor Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych (ECFR) Mark Leonard.
Jeszcze niedawno Adam Bodnar pouczał sędziów, że wyroki trybunałów międzynarodowych muszą być bezwzględnie przestrzegane. Dziś przyjął punkt widzenia swego poprzednika, Zbigniewa Ziobry, że czasami nie muszą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas