Aktualizacja: 13.12.2015 21:00 Publikacja: 13.12.2015 21:00
Foto: Rzeczpospolita
Ten poradnik amerykańskiego doradcy życiowego jest w tym półroczu najlepiej sprzedającą się książką w sieci Empik i znajduje się na początku pierwszej dziesiątki bestsellerów w księgarniach Matras oraz Merlin. „Na lekturze skorzystają wszyscy – niezależnie od osiąganych dochodów. Odrzucą finansowe mity, co umożliwi im skuteczne działanie. Wiele osób się wzbogaci" – zapewnia autor i chyba skutecznie, co ilustruje nasz ranking. W tegorocznej ofercie wydawnictw można przebierać w książkach pokazujących, jak dojść na skróty do bogactwa albo jak wpływać na innych, by osiągnąć to, czego się chce. Można odnieść wrażenie, że niektóre z nich pisane są nie dlatego, że autor ma coś do powiedzenia, ale po to, aby wykorzystać tzw. nośne słowa, jak: pieniądz, niezależność, miłość, skuteczność, seks, bieda, sukces, bogactwo. Tytuły z takich wyrazów mają napędzać amatorów czytania, a książki, dość często, reklamować firmy autorów. Tacy piszą wprost: chcesz się dowiedzieć, wejdź na stronę internetową, przy czym nierzadko jest to strona płatna. Trudno pojąć, dlaczego wydawnictwa decydują się na taką współpracę. Do najbardziej interesujących i godnych polecenia warto zaliczyć książki mówiące o wyzwaniach, jakie czekają i pracowników, i przedsiębiorców, i gospodarki. Autorzy wyjaśniają, na czym polega współczesny biznes czy zarządzanie. Jak liderzy mogą rozbudzić pasję i ożywić wydajność zespołów, które coraz częściej składają się z samodzielnych specjalistów, ale też z pracowników zdalnych czy wirtualnych, którzy się nie widują i nie znają? Gospodarka zmienia się tak szybko i w takiej skali, że wyłaniają się zupełnie nowe nowe problemy i konieczne są nowe rozwiązania. Jakie? Warto szukać tych odpowiedzi w książkach.
Musimy znaleźć sposób na prowadzenie biznesu, który wspiera zrównoważone społecznie rynki.
Mamy wyjątkową szansę, aby przyjrzeć się potrzebom naszych klientów, ale też doradców, i na tej podstawie budować rozwiązania, które są pożądane i oczekiwane – mówi Monika Szlosek, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Private Banking w VeloBanku.
Polska, będąc szóstą największą gospodarką UE, ma jeden z najmniejszych sektorów bankowych, który zamiast rosnąć, biorąc pod uwagę rosnące potrzeby gospodarki, systematycznie od kilku lat się kurczy – mówi Tadeusz Białek, prezes Związku Banków Polskich.
Prawdopodobnie w najbliższej dekadzie sztuczna inteligencja nie zastąpi ludzi, ale ludzie, którzy nie korzystają ze sztucznej inteligencji, zostaną zastąpieni przez tych, którzy z niej korzystają w szerokiej skali – mówi Artur Głembocki, członek zarządu Santander Bank Polska.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
O prognozach na najbliższe lata, roli rynku kapitałowego, KPO i transformacji energetycznej, a także sztucznej inteligencji – dyskutowali we wtorek uczestnicy EKF.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Regulacje, technologia, podatek bankowy, konkurencja – tematy te spędzają sen z powiek bankierom. Jak odpowiedzieć na wyzwania zmieniającego się świata?
Celem Kongresu jest refleksja nad współczesnym znaczeniem pamięci jenieckiej w kontekście obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i szerzej konfliktów zbrojnych na świecie, jak również wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania pamięcią, sieciowanie środowisk związanych z pamięcią jeniecką oraz diagnoza problemów i wyzwań.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Czy zwycięstwo Donalda Trumpa oznacza dla świata ekologiczno-klimatyczną rewolucję? Trudno zaprzeczyć, że zmiana osoby rządzącej w najpotężniejszym państwie świata, będzie powodować zmiany na geopolitycznej planszy, a konsekwencją tego mogą (i zapewne będą) być korekty w poszczególnych politykach klimatycznych.
W dyskusjach wokół kształtu systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), zarówno na poziomie dyrektyw unijnych, jak i na każdym lokalnym rynku, należy pamiętać o kilku zasadach i kluczowych elementach.
Blisko 570 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach tegorocznej edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Wśród nich znajduje się prawie 400 osób, które dostały stypendia na I rok studiów. 29 listopada 2024 w Warszawie odbędzie się uroczysta Inauguracja 23. Edycji Programu Stypendiów Pomostowych.
Resztki pożniwne kukurydzy są wartościowym źródłem materii organicznej i składników mineralnych. Aby jednak rośliny następcze mogły je efektywnie wykorzystać, powinny zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Właściwe zagospodarowanie resztek pożniwnych pozwoli również zoptymalizować koszty nawożenia. Aby wspomóc i jednocześnie przyśpieszyć rozkład resztek pożniwnych kukurydzy, warto postawić na preparaty mikrobiologiczne.
W dynamicznie rozwijającym się środowisku biznesowym młodzi ludzie poszukują inspiracji, wskazówek do własnego rozwoju, a także od samego początku chcą zdobywać doświadczenie na rynku pracy. Wyzwanie, przed jakim stoi nasze społeczeństwo sprawia, że ich plany, potrzeby, a także perspektywy kariery biznesowej nieustannie ulegają zmianom.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas