19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 13.12.2015 21:00 Publikacja: 13.12.2015 21:00
Foto: Rzeczpospolita
Ten poradnik amerykańskiego doradcy życiowego jest w tym półroczu najlepiej sprzedającą się książką w sieci Empik i znajduje się na początku pierwszej dziesiątki bestsellerów w księgarniach Matras oraz Merlin. „Na lekturze skorzystają wszyscy – niezależnie od osiąganych dochodów. Odrzucą finansowe mity, co umożliwi im skuteczne działanie. Wiele osób się wzbogaci" – zapewnia autor i chyba skutecznie, co ilustruje nasz ranking. W tegorocznej ofercie wydawnictw można przebierać w książkach pokazujących, jak dojść na skróty do bogactwa albo jak wpływać na innych, by osiągnąć to, czego się chce. Można odnieść wrażenie, że niektóre z nich pisane są nie dlatego, że autor ma coś do powiedzenia, ale po to, aby wykorzystać tzw. nośne słowa, jak: pieniądz, niezależność, miłość, skuteczność, seks, bieda, sukces, bogactwo. Tytuły z takich wyrazów mają napędzać amatorów czytania, a książki, dość często, reklamować firmy autorów. Tacy piszą wprost: chcesz się dowiedzieć, wejdź na stronę internetową, przy czym nierzadko jest to strona płatna. Trudno pojąć, dlaczego wydawnictwa decydują się na taką współpracę. Do najbardziej interesujących i godnych polecenia warto zaliczyć książki mówiące o wyzwaniach, jakie czekają i pracowników, i przedsiębiorców, i gospodarki. Autorzy wyjaśniają, na czym polega współczesny biznes czy zarządzanie. Jak liderzy mogą rozbudzić pasję i ożywić wydajność zespołów, które coraz częściej składają się z samodzielnych specjalistów, ale też z pracowników zdalnych czy wirtualnych, którzy się nie widują i nie znają? Gospodarka zmienia się tak szybko i w takiej skali, że wyłaniają się zupełnie nowe nowe problemy i konieczne są nowe rozwiązania. Jakie? Warto szukać tych odpowiedzi w książkach.
Różnorodność, równość i inkluzja (DEI) to kluczowe elementy, które determinują rozwój i sukces nowoczesnych organizacji. Pomimo deklaratywnych działań i polityk, wciąż istnieją poważne wyzwania związane z ich implementacją, szczególnie w obszarach prawnych, instytucjonalnych oraz świadomości społecznej i biznesowej. Inkluzywność i równość w pracy to warunek niezbędny do pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego oraz eliminacji barier ograniczających rozwój społeczny i zawodowy różnych grup.
Raport Mario Draghi’ego podkreśla pilną potrzebę przyspieszenia działań Unii Europejskiej w obliczu globalnych wyzwań gospodarczych, ale wymaga to realistycznego podejścia, skoordynowanych działań państw członkowskich oraz uwzględnienia specyfiki nowej Europy, co stanowi kluczowe wyzwanie dla polskiej prezydencji. Przed nami historyczny moment, który może wpłynąć na kierunek polityki unijnej, szczególnie w zakresie Europejskiego Zielonego Ładu oraz konkurencyjności Europy na globalnej arenie.
Bezpieczeństwo lekowe, definiowane jako zdolność do samowystarczalności w zakresie produkcji leków i substancji czynnych (API), stanowi fundament zdrowotnej i ekonomicznej stabilności Europy. Zdaniem uczestników panelu dyskusyjnego „Bezpieczeństwo lekowe jako filar gwarantujący stabilność europejskiej gospodarki”, strategiczna niezależność wymaga nie tylko relokacji produkcji do Europy, ale także wsparcia rozwoju lokalnego przemysłu farmaceutycznego oraz stworzenia europejskiej listy leków krytycznych.
W sesji otwierającej scenę ESG, na którą składało się wystąpienie na temat atestacji, panel dyskusyjny „CSRD, CSDDD, Atestacja. Na jakim etapie jesteśmy?” oraz case study Grupy ERBUD, omówiliśmy najważniejsze wyzwania, które czekają przedsiębiorstwa raportujące zgodnie z nowymi wymogami.
Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Tankowce floty cieni Putina, które utknęły na morzach w wyniku amerykańskich sankcji, mają w ładowniach ropę wartą ponad 3,5 mld dolarów. Te straty mogą rosnąć w miarę jak cena surowca będzie spadać. A takie są prognozy.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
- mówił po rozmowie z Wołodymyrem Zełenskim prezydent Andrzej Duda.
W Moskwie wprost demonstrują, że nie szanują przywódców państw europejskich i nie widzą na mapie Europy miejsca dla niepodległej Ukrainy. Układy chcą zawierać wyłącznie ze Stanami Zjednoczonymi. I Chinami.
Lotnisko w Radomiu obsłużyło w 2024 roku, który był pierwszym pełnym rokiem jego funkcjonowania, 112,6 tysiąca pasażerów.
Dane o inflacji ze Stanów Zjednoczonych osłabiły dolara i pomogły notowaniom złotego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas