Aktualizacja: 19.04.2025 13:56 Publikacja: 05.06.2022 17:32
Foto: Adobe Stock
Rząd wprowadził od 2022 r. zachęty dla osób, które przenoszą się do Polski. Dzięki uldze na powrót mogą zarobić bez płacenia podatku do 85,5 tys. zł. Na zwolnienie z daniny nie mogą jednak liczyć osoby, które wróciły do kraju, ponieważ w wyniku pandemii straciły pracę w innym kraju. Jeśli zagraniczny pracodawca wypłacił im odszkodowanie, muszą podzielić się z polskim fiskusem.
Taką odpowiedź otrzymał podatnik, który do końca 2020 r. mieszkał i pracował w Wielkiej Brytanii. Przez kilka lat wraz z żoną byli brytyjskimi rezydentami podatkowymi. Z początkiem 2021 r. przenieśli się na stałe do Polski i zmienili miejsce rezydencji. Po powrocie podatnik pracował jeszcze online dla zagranicznego pracodawcy, ale otrzymał pismo, iż brytyjska firma redukuje etaty z powodu pandemii Covid-19. Wypłacono mu ustawową odprawę minimalną oraz zadośćuczynienie za poniesiony uszczerbek na kondycji psychicznej związanej ze zwolnieniem w czasie pandemii. Kwota zadośćuczynienia była w Wielkiej Brytanii zwolniona z opodatkowania.
Zarząd Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników wystosował list do minister zdrowia, w którym apeluje o po...
Zarówno liczba zwolnień lekarskich wystawionych z powodu krztuśca, jak i dni absencji z tytułu tej przypadłości...
Łatwiejsze zajmowanie ruchomości, likwidacja obowiązku badania przez komorników przedawnienia roszczenia, dalsze...
Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej prof. Robert Zakrzewski w podcaście „Szkoła na nowo" zapewnia, że w tym r...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie I prezes SN Mał...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas