Aktualizacja: 25.11.2024 01:07 Publikacja: 12.03.2023 14:50
Foto: Bloomberg
Trzeci na świecie producent samolotów, po Airbusie i Boeingu, osiągnął w ubiegłym roku dolny poziom przewidywanych widełek obrotów netto 4,5-5 mld dolarów, a w tym roku spodziewa się poprawy o 27 proc. w granicach 5,2-5,7 mld. Firma z Sao José dos Campos wyszła wreszcie z dołka wywołanego przez pandemię, pozbyła się też skutków fiaska umowę handlowej z Boeingiem.
— Nasza odbudowa finansowa zakończyła się. Po pandemii i po niedoszłej umowie z Boeingiem lata 2021-22 były okresem odbudowy. Od 2023 r. będziemy mieć lata wzrostu — powiedział Reuterowi prezes Francisco Gomes Neto.
Z przyczyn technicznych 50 proc. floty airbusów w Rosji zostało wyłączonych z eksploatacji. Największe są kłopoty z silnikami. Takie same ma także Wizz Air. Tyle, że Węgrzy mają dostęp do serwisowania. Rosjanie – nie.
Pięć tanich linii lotniczych – Ryanair, Vueling, easyJet, Norwegian i Volotea – zostało ukaranych w Hiszpanii łączną kwotą 179 mln euro za stosowanie nieuczciwych praktyk. Najwięcej zapłacić musi Ryanair.
Szwedzki producent baterii do samochodów elektrycznych oraz wielkoskalowych magazynów energii broni się przed upadkiem. Złożył wniosek o ochronę przed wierzycielami. Firma popadła w olbrzymie problemy finansowe. Spółka potrzebuje 1,2 mld USD.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz należące do Grupy Ryanair linie lotnicze Ryanair Sun (BUZZ) i Ryanair DAC podpisały umowę o wymianie doświadczeń szkoleniowych.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Linie lotnicze wyposażają swoje załogi już nie tylko w plastikowe kajdanki, ale i taśmę klejącą. Przydała się w ostatni wtorek załodze American Airlines. Bo w tym roku wyraźnie wzrosła liczba niesfornych i chamskich pasażerów.
Umowa pozwoli LOT-owi na łatwiejszą i tańszą obsługę trzech Embraerów 195-E2, które w trzecim kwartale 2024 dołączyły do floty polskiego przewoźnika.
Brazylijski producent samolotów Embraer odzyskał rating inwestycyjny. Fitch Ratings uznał, że wyniki finansowe, terminowe dostawy i dobrze sprzedające się modele świetnie rokują na przyszłość.
Brazylijski producent samolotów regionalnych Embraer uruchomił w swej filii serwisowej pod Lizboną ośrodek serwisowanie i napraw silników amerykańskiej firmy Pratt&Whitney, z którymi wielu przewoźników ma obecnie poważne problemy.
Flota LOT-u jeszcze tego lata powiększy się o kolejne trzy maszyny. Ich wybór nie jest zaskakujący - może wskazywać, w którym kierunku pójdzie rozwój floty polskiej linii.
Coraz większe problemy rosyjskich przewoźników z zawłaszczonymi przez Rosję samolotami zachodniej produkcji. Część floty jest już uziemiona, a będzie jeszcze gorzej.
Brazylijski producent samolotów regionalnych pokazał 4 propozycje ekologicznych samolotów, niektórych na dwa rodzaje paliwa, bo lotnictwo też musi zająć się sprawą ocieplania klimatu.
Brazylijski producent samolotów regionalnych zmniejszył w III kwartale stratę netto po korekcie do 179,7 mln reali (32 mln dol.) wobec 797,5 mln rok wcześniej i znacznie poprawił wolne przepływy pieniężne
Brazylijski Embraer podał, że jego filia Eve podpisała list intencyjny na sprzedaż do 100 samolotów elektrycznych firmie leasingowej Bristow, wywołując skok akcji firm matki na giełdzie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas