Aktualizacja: 06.08.2017 18:43 Publikacja: 06.08.2017 18:37
Foto: Fotorzepa, Michał Walczak
Rzeczpospolita: W ubiegłym roku odnotowano ponad 250 przypadków odebrania opieki nad dziećmi Polakom przebywającym w Wielkiej Brytanii. Z jakiego powodu dochodzi do takich sytuacji?
Agnieszka Danielak: Główną przyczyną jest przemoc domowa lub poważne zaniedbanie potrzeb dziecka. Czasami dodatkowo pojawia się problem z alkoholem lub narkotykami. Rzadko są to jednorazowe sytuacje, takie rodziny często budują swoją historię przemocy. Przy pierwszym zgłoszeniu wkracza brytyjska opieka społeczna i próbuje pomóc. Zaczyna się terapia, rodzina dostaje jedną, drugą, trzecią szansę... Jeśli nic się nie zmienia, jedynym rozwiązaniem staje się odebranie dzieci rodzicom.
Na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Mariana Turskiego – historyka, dziennikarza i byłego więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz.
„Czy Pani/Pana zdaniem Europa, bez pomocy USA, jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo Ukrainie?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
„Jak ocenia Pani/Pan podjęcie przez administrację Donalda Trumpa rozmów z Rosją?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Krystyna Piórkowska przekazała do Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie ponad półmetrowy srebrny puchar, który wylicytowała na aukcji w paryskim domu Christie’s.
Czy w przypadku zagrożenia ze strony Rosji państwa NATO spełniłby swoje zobowiązania sojusznicze wobec Polski? A może Warszawa mogłaby liczyć tylko na Amerykanów? Na te tematy w sondażu wypowiedzieli się Polacy.
Na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Mariana Turskiego – historyka, dziennikarza i byłego więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz.
Watykan poinformował w najnowszym komunikacie, że papież „miał spokojną noc i odpoczął”. Franciszek od ponad tygodnia walczy z chorobą – z powodu obustronnego zapalenia płuc przebywa w klinice Gemelli w Rzymie.
Sejm uchwalił w piątek wieczorem ustawę wprowadzającą możliwość czasowego (na 60 dni) i terytorialnego ograniczenia przyjmowania wniosków o ochronę międzynarodową.
Oto prawdziwa nauka płynąca z „Na smyczy Kremla”: powierzchnia życia politycznego w Europie i gdzie indziej jest tylko pozornie tym, czym się wydaje i za co ją bierzemy.
I cóż, że z Czech, skoro „Kingdom Come: Deliverance II” cieszy i na dodatek bawi.
Zależność pomiędzy gatunkami zwierząt przypomina relację ludzi, którzy znali się w szkole, ale ich drogi się rozeszły.
„3000 metrów nad ziemią” dzieli widzów. Jedni się bawią, drudzy są rozczarowani.
Warto pamiętać, że powieść „Robot” Adama Wiśniewskiego-Snerga została wybrana na najważniejszą polską książkę fantastyczną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas