Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 19.05.2017 16:59 Publikacja: 19.05.2017 14:09
Foto: Robert Gardzinski
Bogusław Chrabota - redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" i Anna Wojda (Dział Prawa "Rzeczpospolitej")
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Rozdanie nagród w siedzibie "Rzeczpospolitej"
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Marian Banaś - wiceminister finansów i Bogusław Chrabota - redaktor naczelny "Rzeczpospolitej"
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Ewa Słabęcka (US w Jeleniej Górze), Radosław Słoniewski (I US w Radomiu), Marian Banaś, Bogusław Chrabota
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Ewa Słabęcka (US w Jeleniej Górze), Radosław Słoniewski (I US w Radomiu), Marian Banaś, Bogusław Chrabota
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Leszek Piwko (US w Tomaszowie Lubelskim), Marian Banaś, Bogusław Chrabota
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Mariola Farmas (US w Miechowie), Marian Banaś, Bogusław Chrabota
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Grzegorz Czyżycki (US Wrocław-Krzyki), Marian Banaś, Bogusław Chrabota
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Marian Banaś, Aleksandra Szulga (US w Rudzie Śląskiej), Bogusław Chrabota
Foto: Robert Gardzinski
Marian Banaś, Małgorzata Banaszek (US w Złotoryi), Bogusław Chrabota
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Marian Banaś, Beata Rocka-Grobarczyk (US Warszawa-Bielany), Bogusław Chrabota
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Marian Banaś, Julitta Grzebyk (z-ca dyrektora Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, odebrała dyplom w imieniu US w Głogowie), Bogusław Chrabota
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
Marian Banaś, Jadwiga Gawryłkowicz (US we Wschowie), Bogusław Chrabota
Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński
W naszym rankingu wyróżniamy te, które cechują się przyjaznością wobec podatników, poprawiające merytoryczną jakość swoich decyzji oraz te, które są najskuteczniejsze w poborze podatków. W każdej z tych trzech kategorii ocenialiśmy osobno urzędy duże, średnie i małe.
W tym roku najwięcej spośród nagrodzonych (cztery z dziesięciu) to urzędy z Dolnego Śląska. Jeden z nich – US w Jeleniej Górze obronił tytuł najbardziej przyjaznego Urzędu, zdobyty w naszym ubiegłorocznym rankingu.
Sąd Okręgowy w Gdańsku udzielił zabezpieczenia roszczeń w postępowaniu grupowym o ustalenie nieważności umów o kredyt konsumencki na zakup pomp ciepła. Bank wypłacił pieniądze sprzedawcom pomp ciepła, choć urządzenia te nie trafiły do ich klientów.
Ostatnie osiem lat to najgorszy okres w historii Trybunału Konstytucyjnego, który został doprowadzony na skraj organizacyjnej i etycznej zapaści. Gorzej zapewne nie będzie, bo to byłoby trudne – twierdzi dr Tomasz Zalasiński, konstytucjonalista.
TSUE orzekł, że rozpoznanie skarg frankowiczów ma nastąpić w rozsądnym terminie i uwzględniać indywidualne zarzuty.
Z końcem 2024 r. wygasa obowiązek gmin zapewnienia lokali zamiennych lokatorom mieszkającym w budynkach wymagających rozbiórki lub remontu. Jeżeli nie będzie zmiany przepisów, obowiązek ten spocznie wyłącznie na właścicielach budynków, którzy ani nie mają na to pieniędzy, ani nie dysponują zasobem lokali zamiennych - alarmuje rzecznik praw obywatelskich.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Mąż przez kilkanaście lat utrzymywał stado krów, które dostał od rodziców. Przy rozwodzie i podziale majątku dorobkowego okazuje się, że stado należy już do wspólnego majątku i trzeba się nim podzielić.
Osiemdziesiąt milionów złotych na godzinę. Tyle w przeliczeniu na złotówki kosztuje wszystkich Rosjan wojna rozpętana przez Putina. Wydatki Kremla na wojnę ustanowiły nowy rekord. Tyle nie wydawał nawet Związek Sowiecki.
Aby należycie zabezpieczyć prywatność małoletnich, trzeba uświadamiać nie tylko ich, ale i rodziców oraz nauczycieli, o potencjalnych skutkach publikacji zdjęć.
W poniedziałek Bank Rosji przelał blisko bilion rubli do banków państwowych, aby w ten sposób zapełnić budżet wojskowy Putina. Ale to wciąż za mało. Na zbrodniczą wojnę do końca roku rosyjski reżim potrzebuje dodatkowo 1,5 bln rubli (60 mld zł).
W 2025 roku Ukraina będzie potrzebować około 38 mld dol. finansowania zewnętrznego. To o 3 mld dol. mniej niż w tym roku.
Rentowności polskich papierów skarbowych są już dość wysokie. Mogą one jeszcze wzrosnąć – jednak nie z powodu rzeczywistych problemów gospodarki polskiej, ale z powodu „atmosfery kryzysu” generowanej przez komentatorów lekkomyślnie nadużywających sformułowań o „zagrożeniach stabilności makroekonomicznej”.
Mamy najdroższy Trybunał Konstytucyjny w historii. Roczne wydatki na utrzymanie tej instytucji wzrosły prawie dwukrotnie podczas kadencji Julii Przyłębskiej. To ma się zmienić. Sejm obciął właśnie budżet TK na przyszły rok.
Mundurowi są rozczarowani uchwaloną przez Sejm ustawą budżetową na 2025 rok, która zakłada tylko 5-proc. podwyżkę dla funkcjonariuszy publicznych. NSZZ Policjantów domagał się wzrostu wynagrodzeń o 15 proc. i ogłosił akcję protestacyjną.
232 posłów z Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy zagłosowało za przyjęciem projektu ustawy budżetowej. „Jedność Koalicji wzorowa” – cieszył się po głosowaniu Donald Tusk. „Walec jedzie dalej” – zapowiedział premier.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas