Aktualizacja: 10.01.2020 13:23 Publikacja: 11.01.2020 07:00
Foto: materiały prasowe
Dom aukcyjny Desa Unicum w tej aukcji całkowicie rezygnuje z prowizji. Wszystkie ceny wywoławcze startują od 500 zł, aby zainteresować jak największą liczbę osób. Blisko 70 dzieł pochodzi z kolekcji mBanku, w tym wyjątkowe wielkoformatowe płótno Juliana Fałata „Wyjazd na polowanie” z 1898 roku. Jego licytacje zacznie się także od 500 zł.
Kompozycja przedstawia kilkadziesiąt osób na tle zimowego pejzażu. Sceny myśliwskie to jeden z najważniejszych tematów w twórczości artysty. Malował też pejzaże, wiejskie sceny rodzajowe, portrety i widoki miejskie. Julian Fałat jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów przełomu XIX i XX w. Jego prace osiągają na aukcjach ceny przekraczające setki tysięcy złotych.
Prace tego artysty dysydenta zna cały świat. Jedną ?z nich Ai Weiwei przygotował dla Parku Rzeźby na Bródnie – pisze Monika Kuc.
Na Wawelu można podziwiać ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla z muzeów we Lwowie i w Stanisławowie.
Na Wawelu można podziwiać ponad 20 ekspresyjnych XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla, przywiezionych z muzeów we Lwowie i Stanisławowie.
Na pierwszej edycji Biennale Sztuki na Malcie, w którym biorą udział artyści z 23 krajów, otwarto polski pawilon narodowy oraz dwie prezentacje przygotowane przez OmenaArt Foundation.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
- Chcieli mi pomóc konstruktorzy, ale nie radzili sobie z duszą i nie dowierzali radzieckim uczonym, którzy ją zważyli i obdarzyli minusowym ciężarem - mówi rzeźbiarz Jerzy Kędziora o wystawie w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.
Na ulice miast i wsi wyjdzie w niedzielę ponad 120 tys. wolontariuszy. A w całym kraju czeka moc atrakcji z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mottem tegorocznej akcji jest hasło: „Tu wszystko gra OK!".
Miejskie przedsiębiorstwa transportowe będą brać udział w tegorocznym 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra pod hasłem „Płuca po pandemii”.
Zaproszenia na festiwale, premiery i spotkania z twórcami do wylicytowania na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ślub udzielony przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego został sprzedany za 24,1 tys. zł. A wspólne gotowanie z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz za 11,4 tys. zł.
Przejazdy zabytkowymi autobusami czy tramwajami, koncerty i loterie – to tylko niektóre z atrakcji w polskich miastach, zaplanowane na niedzielę z okazji 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wolontariusze z samorządu kwestują na ulicach i wystawiają przedmioty na aukcje WOŚP.
- Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 224 miliony złotych - poinformował podsumowując wydarzenie szef WOŚP Jerzy Owsiak.
Pod płaszczykiem godności i sarkazmu kryją się własne lęki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas