Aktualizacja: 19.01.2025 17:11 Publikacja: 22.11.2022 11:36
Foto: Adobe Stock
Na przełomie października i listopada odbył się w Miami na Florydzie doroczny zjazd prawników z całego świata zrzeszonych w International Bar Association. Był to pierwszy zjazd po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.
W zjeździe uczestniczyło ponad 5000 delegatów z całego świata, a jego program uwzględniał ponad 200 sesji tematycznych. Oprócz zagadnień ściśle prawniczych, w centrum uwagi delegatów znalazły się tematy o powszechnej doniosłości.
Nawet jeśli o danej regulacji czy dokumencie wypowiedziały się już dziesiątki prawników, niekoniecznie wszystko musi być jasne i oczywiste.
Ustawodawca nie przewidział, że dane sygnalisty mogą zostać ujawnione nieupoważnionym osobom ze względu na przepisy ustawy o opłacie skarbowej.
Realne szanse na zaspokojenie wierzyciela są często bardzo małe.
Czy sędziowie powołani do Sądu Najwyższego przez nową KRS po 2018 r. są bardziej otwarci na strategiczną litygację prowadzoną przez Ordo Iuris? Analiza decyzji podejmowanych przez nowych i starych sędziów w sprawach z udziałem Ordo Iuris wskazuje, że obraz jest bardziej zniuansowany, niż wskazywałyby pozory.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Nie ma racjonalnych powodów, by o ważności wyborów prezydenckich nie orzekła Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN, jak to czyniła już kilkakrotnie.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy krok należy do polskiej prezydencji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Północnokoreańscy jeńcy wojenni na Ukrainie czują się, jakby „wyszli z wehikułu czasu” - twierdzą cytowani przez "The Times" eksperci, zajmujący się Koreą Północną. Jak donieśli ukraińscy śledczy, Koreańczycy z Północy są zaskoczeni nie tylko tym, że w budynkach znajdują się toalety i bieżąca woda, ale również najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego, że jako jeńcom wojennym przysługują im pewne prawa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Trwają zacięte walki w obwodzie donieckim - w sobotę w rejonie Pokrowska odnotowano ponad 80 starć.
Poza potencjałem morskim NATO powinno wzmacniać również potencjał lądowy w rejonie Bałtyku – ocenił gen. Waldemar Skrzypczak, proponując wysłanie polskich żołnierzy na Gotlandię.
- Porozumienie Ukrainy z Wielką Brytanią nie ma dla nas większego znaczenia - oświadczyła rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa, komentując podpisanie przez Londyn i Kijów umowy o stuletnim partnerstwie.
Eksport rosyjskiego węgla jest najmniejszy od 6 lat. To zasługa sankcji Zachodu i problemów rosyjskich kolei. W tym roku rosyjskie kopalnie oligarchów jeszcze zmniejszą wydobycie.
Rodzina odzyskała rzeczy osobiste mecenasa Stanisława Ładnowskiego z Piotrkowa, które zabrali mu Niemcy, gdy umieścili go w obozie koncentracyjnym. To jedna z wielu ciekawych spraw, które rozwikłał ostatnio dział poszukiwawczy Archiwum Arolsen.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas