Tysiące krów poleci samolotami do Kataru

Tego w historii jeszcze nie było. Biznesmen z Kataru wpadł na niezwykły pomysł, jak zapobiec kryzysowi mlecznemu w kraju. Zamierza sprowadzić 4 tys. krów… samolotami.

Aktualizacja: 14.06.2017 12:40 Publikacja: 14.06.2017 12:12

Tysiące krów poleci samolotami do Kataru

Foto: Flickr, for. Sarah Macmillan

Katar ma problemy z niedoborem wielu produktów spożywczych i przemysłowych po tym, jak Arabia Saudyjska, wraz z kilkoma innymi arabskimi państwami, postanowiła zerwać stosunki dyplomatyczne z tym niewielkim krajem. Zahamowanie dotychczas intensywnej wymiany handlowej z sąsiadami z Zatoki Perskiej było silnym ciosem dla Kataru, który importował od nich aż 80 proc. żywności. Teraz to odizolowane, ale bogate państwo musi radzić sobie samo. Być może przestrzeni do rolnictwa jest niewiele, ale pieniędzy - jak i niezwykłych pomysłów - nie brakuje.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Rolnictwo
Rolnictwo regeneratywne jako remedium na niestabilność łańcuchów dostaw
Rolnictwo
Kontrole na polskich granicach. Rząd reaguje na poważne zagrożenie
Rolnictwo
Argentyńczycy boją się spadku cen soi. Zmniejszyli jej sprzedaż
Rolnictwo
Amerykanie kupują jaja w Brazylii. To jednak nie rozwiązuje ich kłopotów
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Rolnictwo
Polska zakazała importu mięsa i mleka ze Słowacji