Aktualizacja: 24.11.2024 23:24 Publikacja: 07.09.2021 16:51
Kiepski rok dla francuskiego wina
Foto: Bloomberg
Resort przewiduje uzyskanie 33,3 mln hektolitrów, o 29 proc. mniej niż w poprzedniej kampanii i o 25 proc. poniżej średniej z ostatnich 5 lat. „Wiosenne przymrozki zniszczyły dużą część produkcji, która będzie historycznie najmniejsza, poniżej lat 1991 i 2017”. A choroby pasożytnicze krzewów dołożyły swoje — stwierdza komunikat ogłoszony w Paryżu — informują AFP i Reuter.
Na początku sierpnia biuro statystyczne tego resortu Agreste przewidywało, że produkcja zmaleje o 24-30 proc. do 32,6-35,6 mln hl. Na początku września potwierdziło najgorszy rekordowy wynik. Zbiory winogron opóźnią się wobec 2020 r., w którym zaczęły się wcześniej niż zwykle. Tegoroczny wynik będzie zbliżony do kampanii z 1977 r., kiedy winnice ucierpiały z powodu niszczycielskich przymrozków na wiosnę i dużych opadów deszczu latem.
Inwestorzy, którzy zdecydowali się kupić wino w beczkach mogli podwoić zarobki
Egipski oddział browarniczego giganta postanowił skoncentrować się na rynku wina. Chce także zdobyć więcej klientów w tym muzułmańskim kraju
Hennessy chcąc uniknąć karnego cła zastanawia się nad przeniesieniem do Chin rozlewni swego koniaku. Wiadomość o tym skłoniła do strajku połowę załogi rozlewni w Cognac, 500 pracowników.
Rosyjski urząd patentowy Rospatent otrzymał wniosek firmy o zarejestrowanie nowej marki wódki . Wnioskodawcą jest firma technologiczna z St Petersburga RAU IT - poinformował „Moscow Times”.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Prokuratur generalny Rosji sprawdzi informacje o zawyżaniu przez producentów cen na przetwory mleczne. Takie polecenie wydał mu Kreml. Reżim niepokoi rosnące niezadowolenie Rosjan z coraz większych podwyżek cen żywności.
Hennessy chcąc uniknąć karnego cła zastanawia się nad przeniesieniem do Chin rozlewni swego koniaku. Wiadomość o tym skłoniła do strajku połowę załogi rozlewni w Cognac, 500 pracowników.
Jaki scenariusz czeka branżę spożywczą? Jakie wizje dla polskiego handlu, a jakie trendy dla konsumentów? O tym będą rozmawiać uczestnicy XVII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
W XVIII i XIX w. społeczeństwo europejskie oczekiwało od wdów, że poświęcą się opiece nad rodziną. Dlatego decyzje francuskich arystokratek Barbe-Nicole Clicquot-Ponsardin oraz Jeanne Pommery, które zamiast tego wybrały ryzykowną drogę kontynuowania działalności gospodarczej ich zmarłych mężów, uznano początkowo za czyste szaleństwo.
Rządzący powinni zakazać słodyczy do złudzenia przypominających papierosy – uważa autor petycji skierowanej do Sejmu. Po interwencji „Rzeczpospolitej” z oferty wycofał je już Empik.
Masło od początku roku zdrożało już o 40 proc. Ile może kosztować w święta? - Zbliżamy się do 10 zł - mówi ekspert. Wszystko przez to, że producentom bardziej opłaca się dziś wytwarzanie np. serów, a nie masła.
Ustawodawca nie wprowadził jednej minimalnej odległości punktów sprzedaży i podawania napojów alkoholowych od miejsc chronionych. Dlatego to, jakie ograniczenia uchwali dana gmina, zależy od indywidualnych uwarunkowań - w tym od jej topografii.
W Polsce handel alkoholem reguluje ustawa z 1982 r., co oznacza kompletne nieprzystawanie jej do rzeczywistości z brakiem uregulowania sprzedaży online na czele. Dlatego ponad 20 organizacji branżowych wspólnie apeluje do premiera o zmiany prawa.
Afera z tzw. alkotubkami to wierzchołek góry lodowej. Reklama i system podatkowy preferują niektóre rodzaje alkoholu w Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas