Więcej na stronie: rp.pl/nieruchomosci/prostozmipimwcannes
Twitterze: twitter.com/rzeczpospolita
Facebooku: facebook.com/dziennikrzeczpospolita
Linkedin: linkedin.com/company/rzeczpospolita
Aktualizacja: 28.01.2025 03:34 Publikacja: 14.03.2024 17:00
Więcej na stronie: rp.pl/nieruchomosci/prostozmipimwcannes
Twitterze: twitter.com/rzeczpospolita
Facebooku: facebook.com/dziennikrzeczpospolita
Linkedin: linkedin.com/company/rzeczpospolita
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Tegoroczne targi w Cannes pokazały, w jaki sposób zmienia się branża nieruchomości. Liczy się już nie tylko stopa zwrotu z inwestycji. Kluczowe jest również spełnienie przez projekt parametrów zrównoważonego rozwoju, kwestie społeczne, wpływu na kształtowanie przestrzeni oraz podnoszenia jakości życia.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Otwieramy nową platformę z ofertą prywatnych akademików, gdyż mamy tutaj doświadczenie i kompetencje, a także jesteśmy przekonani o dobrych perspektywach rozwoju sektora. Inne nasze platformy działają bardzo skutecznie i aktywnie, nawet tam gdzie w tej chwili rozwój przebiega wolniej, na przykład w przypadku powierzchni biurowej – mówi Maciej Dyjas, partner zarządzający Griffin Capital Partners.
Jednym z naczelnych tematów tegorocznego MIPIM było ESG i zrównoważony rozwój w branży nieruchomości. W wymiarze regionów, miast, ich dzielnic oraz konkretnych projektów deweloperskich i budynków. Kwestie zrównoważonego rozwoju są traktowane na tyle poważnie, że bez ich uwzględnienia żaden projekt nie ma szans na rynku.
Centra wielu metropolii opustoszały w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W Cannes bardzo mocno dyskutowano: jak przywrócić tam życie i jak sprawić, żeby do centrów wrócili mieszkańcy?
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Sektor półprzewodników jest jedną z najważniejszych branż na świecie. W ramach zmiany funkcjonowania łańcuchów dostaw coraz większą uwagę kieruje na produkcję w Europie. Chcemy, aby Pomorze odegrało tutaj istotną rolę, pierwsze jaskółki już są - mówi Mikołaj Trunin, zastępca dyrektora Invest in Pomerania.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Segmentacja odbiorców, personalizacja treści, komunikacja z klientami, automatyzacja procesów i prognozowanie – to tylko przykłady zastosowań sztucznej inteligencji w biznesie.
Z danych Bank of America wynika, że do względnej odporności i wzrostu amerykańskiej gospodarki w dużej mierze przyczyniły się kobiety dzięki ich rosnącej aktywności zawodowej i, co za tym idzie, coraz większej sile nabywczej. Choć wciąż zarabiają one mniej niż mężczyźni, to – jak zauważają eksperci – średnia różnica pensji jest coraz mniejsza.
Jest poniedziałek, 27 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się rosnącej liczbie salonów piękności w Polsce, ambitnym planom Wielkiej Brytanii na rozwiązanie kryzysu mieszkaniowego, ekspansji polskiego startupu ElevenLabs w USA oraz możliwym planom budowy drugiej elektrowni jądrowej w Polsce.
Może warto ogłosić roczne moratorium na nowe regulacje w Unii Europejskiej? Dziś ich zapowiedzi mrożą krew w żyłach przedsiębiorcom.
Od sezonu letniego, czyli od początku kwietnia Ryanair zlikwiduje swoja bazę w Billund, skąd o krok jest do Legolandu. To efekt kolejnego sporu tej linii z lotniskiem.
Kilkanaście pizzerii na świecie wypowiedziało wojnę podawaniu pizzy hawajskiej. Czyli do typowych składników dodawany jest ananas. To prowokacja, czy chwyt marketingowy?
Mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej, Boeing zdecydował się wesprzeć kampanię wyborczą Donalda Trumpa milionem dolarów. Niewiele to pomogło w stosunkach z jego administracją.
Agnieszka Maciejowska jest założycielką i prezeską innowacyjnego startupu Plan Be Eco, który osiągnął właśnie międzynarodowy sukces. Reprezentująca swoją firmę Polka odebrała nagrodę na Davos Innovation Week.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas