Hity Kraśnika

Z okazji 20-lecia reaktywowania samorządu terytorialnego w Polsce prezentujemy najważniejsze wydarzenia w samorządach

Publikacja: 12.04.2010 02:55

Herb Kraśnika

Herb Kraśnika

Foto: Urząd Miasta

Opisy powstały na podstawie odpowiedzi samorządów na ankietę Związku Miast Polskich pod tytułem „Najważniejsze wydarzenia i hity 1990-2010”. Związek przygotowuje rocznicową publikację multimedialną.

Najważniejsze wydarzenia ostatnich 20. lat samorządu Kraśnika.

[srodtytul]Kup Pan Cegłę[/srodtytul]

Urząd Miasta Kraśnik wraz z kraśnickimi producentami cegły organizują imprezę pod hasłem Kup Pan Cegłę, która zyskała już rozgłos ogólnopolski. Ma ona na celu promowanie miasta i lokalnych producentów cegły. Punktem kulminacyjnym imprezy jest prezentacja największej ręcznie formowanej cegły świata. Cegła z festynu z 2003 została przekazana na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

[srodtytul]Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej[/srodtytul]

Przedsięwzięcie to opiera się na dotychczasowym projekcie „Polsko-Ukraińskiego Ośrodka Edukacji Publicznej” prowadzonym i realizowanym przez Gminę Miejską Kraśnik od 2006. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2006-2008 i zakończył się jesienią 2008 roku.

Obecna inicjatywa jest kontynuacją działań wykorzystując doświadczenia i rezultaty wypracowane w trakcie realizacji poprzedniego projektu. Potencjał zespołu zarządzającego oraz wykorzystanie istniejącej sieci ośrodków współpracy na Ukrainie oraz partnerstwo z organizacjami pozarządowymi, zarówno z Ukrainy jak i Polski, dają gwarancję efektywnej realizacji założeń projektu „Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej”.

Projekt „Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej" został rozszerzony o działania na rzecz polskich i ukraińskich przedsiębiorców. Uczestnikami projektu będą zarówno przedstawiciele polskiej jak i ukraińskiej administracji, członkowie organizacji obywatelskich, osoby aktywnie działające w społecznościach lokalnych i samorządach gospodarczych oraz reprezentanci polskich i ukraińskich podmiotów gospodarczych.

Przedsięwzięcie będzie realizowane od lutego 2009 do stycznia 2011 i będzie obejmowało swoim oddziaływaniem Polskę i Ukrainę. Głównym ośrodkiem realizacji projektu będzie miasto Kraśnik położone na terenie woj. lubelskiego. Jest ono przykładem modelowych rozwiązań w obszarze szeroko rozumianego życia samorządowego, organizacji i aktywności lokalnej społeczności budowania partnerstw lokalnych i międzynarodowych.

[srodtytul]Zalew Kraśnicki[/srodtytul]

Powstał w 2006 r zasilany wodami rzeki Wyżnicy. Składa się ze zbiornika wstępnego o pow. 2.3 ha i zbiornika zasadniczego o pow. 39.6 ha, średnia głębokość 2.5 m. Przeznaczony do retencjonowania wody, rekreacji, gospodarki rybackiej. Infrastruktura: oświetlona plaża strzeżona wraz z kąpieliskiem, wypożyczalnia sprzętu pływającego, boiska do siatkówki plażowej, ścieżka rowerowa i spacerowa wokół zbiornika, punkty gastronomiczne, parking.

W roku 2009 zakupiono technologie i urządzenie – AERATOR, do aeracji pulweryzacyjnej czyli natleniania warstwy naddennej wody wraz z inaktywacja fosforu co zapobiegło zakwitom sinic.

[ramka][b][link=http://www.rp.pl/galeria/442436,1,459133.html]Zobacz galerię zdjęć[/link][/b][/ramka]

Opisy powstały na podstawie odpowiedzi samorządów na ankietę Związku Miast Polskich pod tytułem „Najważniejsze wydarzenia i hity 1990-2010”. Związek przygotowuje rocznicową publikację multimedialną.

Najważniejsze wydarzenia ostatnich 20. lat samorządu Kraśnika.

Pozostało jeszcze 92% artykułu
Prawo w Polsce
Będzie żałoba narodowa po śmierci papieża Franciszka. Podano termin
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem
Zawody prawnicze
Jeden na trzech aplikantów nie zdał egzaminu sędziowskiego. „Zabrakło czasu”
Praca, Emerytury i renty
Zmiany w płacy minimalnej. Wiemy, co wejdzie w skład wynagrodzenia pracowników
Matura i egzamin ósmoklasisty
Szef CKE: W tym roku egzamin ósmoklasisty i matura będą łatwiejsze
Prawo rodzinne
Zmuszony do ojcostwa chce pozwać klinikę in vitro. Pierwsza sprawa w Polsce