Zapadł wyrok ws. Polaka, który brał udział w śmiertelnym wypadku na Słowacji

Trzech Polaków w 2018 roku ścigało się na słowackich drogach swoimi superszybkimi samochodami. Podczas manewru wyprzedzania jeden z nich spowodował śmiertelny wypadek. Dziś zapadł pierwszy wyrok w prowadzonych przeciwko nim postępowaniach.

Publikacja: 06.05.2022 22:12

Zapadł wyrok ws. Polaka, który brał udział w śmiertelnym wypadku na Słowacji

Foto: Adobe Stock

Słowacka prokuratura prowadząc postępowanie zawarła z jednych z oskarżonych, Adamem Sz. ugodę - jak wyjaśnia prokurator, mężczyzna współpracował z wymiarem sprawiedliości, złożył zeznania, a przede wszystkim przyznał się do winy. Tym samym sąd zgodził się, by jego kara była niższa. W związku z tym jest on już prawomocnie skazany za udział w wypadku. 

Pozostali dwaj mężczyźni nie przyznają się do zarzucanych mu czynów. Wobec głównego sprawcy prokuratura żąda najwyższego wymiaru kary - 20 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie wypadku według słowackiego kodeksu karnego grozi kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności, prokuratura przyjęła jednak, że działanie to ma znamiona "skrajnego przestępstwa", co pozwoliło na podwyższenie górnego wymiaru karu i zaostrzenie sankcji. Rozprawy wobec oskarżonych, którzy nie przyznają się do winy mają odbyć się na przełomie czerwca i lipca tego roku. 

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Podatki
Skarbówka zażądała 240 tys. zł podatku od odwołanej darowizny. Jest wyrok NSA
Prawo w Polsce
Jest apel do premiera Tuska o usunięcie "pomnika rządów populistycznej władzy"
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Praca, Emerytury i renty
Ile trzeba zarabiać, żeby na konto trafiło 5000 zł
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Prawo karne
Rząd zmniejsza liczbę więźniów. Będzie 20 tys. wakatów w celach