Na miejscu zdarzenia w Przewodowie pracują prokuratorzy Mazowieckiego i Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego PK, Prokuratury Regionalnej w Lublinie, Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Wspomagają ich funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, ABW, CBŚP, żołnierze. Wsparciem są też biegli, w tym z Wojskowego Instytutu Techniki Uzbrojenia w Zielonce i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP, pirotechnicy oraz amerykańscy eksperci.
– Czynności służb pod nadzorem prokuratorów koncentrują się na zabezpieczeniu materiału dowodowego mającego wyjaśnić okoliczności zdarzenia. W toku oględzin leja powybuchowego ujawniono elementy pochodzące od pocisku rakietowego S-300. Ciała osób, które odniosły śmierć w wyniku eksplozji rakiety, zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok – usłyszeliśmy w PK.
Czynności oględzin miejsca zdarzenia i penetracji przyległego terenu cały czas trwają. Trudno określić, kiedy zostaną zakończone. Z uwagi na dobro prowadzonych czynności, prokuratura nie przekazuje bliższych informacji o ich przebiegu. – O dalszych czynnościach zdecydują prokuratorzy – informuje PK.
Czytaj więcej
Prokuratura wystąpi o opinie biegłych i dane dotyczące lotu rakiety. To przesądzi o najbardziej r...
Ale dzięki powołaniu specjalnego zespołu śledczy mogą uniknąć pisania wniosków o pomoc prawną i czekać na ich rozpatrzenie. Współpraca odbywa się bezpośrednio pomiędzy prokuratorami.