RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 26.12.2024 01:39 Publikacja: 18.03.2022 16:20
Premier Mateusz Morawiecki
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
W piątek w KPRM odbyła się konferencja prasowa dotycząca pomocy dla uchodźców z Ukrainy, na której wystąpili minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Wśród omawianych tematów był m.in. proces wyrabiania numerów PESEL dla obywateli Ukrainy oraz kwestia przygotowania polskiego systemu edukacji na przyjęcie dodatkowych uczniów.
Na konferencji rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o planowanym spotkaniu sił politycznych w sprawie trwającego kryzysu. - Premier Mateusz Morawiecki skieruje dzisiaj do przedstawicieli sił politycznych w polskim parlamencie, w polskim Sejmie, zaproszenie na spotkanie w poniedziałek, dotyczące aktualnej sytuacji na Ukrainie, ataku Rosji na Ukrainę i spraw związanych z obszarami związanymi z bezpieczeństwem Ukrainy i Polski - oświadczył.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Koalicja Obywatelska przed PiS. Trzecia Droga wróciła na podium. Najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski.
Poseł Ryszard Petru dotrzymał słowa – nad ranem stawił się do pracy w jednym z warszawskich dyskontów. - Jest stres - przyznał polityk.
Jeśli chodzi o Fundusz Sprawiedliwości, będą przedstawione nowe zarzuty, będzie kontynuowane śledztwo dotyczące 23 osób podejrzanych, ale także w stosunku do innych osób – zapowiada dr hab. Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny.
Ceny masła, wybory prezydenckie, wojna w Ukrainie, a może bezpieczeństwo w Europie? Wigilijne rozmowy od lat stały się przedmiotem zainteresowania polityków i sztabowców, którzy starają się przewidzieć, jakie tematy zdominują rodzinne spotkania.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Wiele oświadczeń, w szczególności szefa rządu, świadczy o tym, że nie uznaje się prawa, nie uznaje się, że prawo obowiązuje. Obowiązuje to, co jest aktualną wolą władzy - mówił w czasie oświadczenia dla mediów prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Surowe kary za niezarejestrowanie auta czy nieopłacenie OC, wyższe stawki za odholowanie, a także groźba konfiskaty pojazdu za prowadzenia po alkoholu – z tym mierzyli się kierowcy w 2024 r. Rok 2025 też przyniesie ważne zmiany. [PODSUMOWANIE]
Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o sporcie. Dokument ma być zdaniem ministra sportu i turystyki Sławomira Nitrasa jednym z kluczowych elementów reformy sportu.
Słowa używane przez młodzież a nie zrozumiałe przez starszych to ich forma buntu. W ten sposób śmieją się z nas – mówi Bartek Chaciński, juror w plebiscycie „Młodzieżowe Słowo Roku”, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Koalicja Obywatelska przed PiS. Trzecia Droga wróciła na podium. Najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski.
Bodnar w sprawie księdza Olszewskiego: "RPO dopatrzył się iluś tam naruszeń dotyczących warunków i traktowania, ale uznał np., że jeżeli chodzi o kontakty z obrońcą, to było wszystko w porządku". A poza tym to nie prawda, że nad łóżkami dach przeciekał, szczególnie, że prawie wcale nie padało.
Instytut Polonika sfinansował prace zabezpieczające w Państwowym Archiwum Historycznym Ukrainy, które mieści się we Lwowie w dawnym klasztorze bernardynów. Znajdują się w nim dokumenty dotyczące historii Polski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas