Aktualizacja: 13.11.2024 09:08 Publikacja: 18.11.2021 13:26
Tomasz Siemoniak
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
Siemoniak został zapytany o to, jakie działania podjąłby jako szef MON-u w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.
- Przede wszystkim już na początku września sięgnęlibyśmy po pomoc NATO i art. 4 Traktatu, mówiący o konsultacjach z sojusznikami w razie zagrożenia. Mamy do czynienia z hybrydową agresją wobec Polski i NATO powinno się tym zająć. Być może dziś sytuacja byłaby dziś inna, gdyby nie panujące wrażenie, że jesteśmy izolowani i nie wykorzystujemy NATO i UE. Po to jesteśmy w Sojuszu, żeby wykorzystywać narzędzia jakie daje, na tym polu doszło do zaniechań - rząd nie docenił tego, że to może być dla Polski korzystne. Widzimy w ostatnim tygodniu, jak korzystne dla Polski jest to, że ten kryzys stał się międzynarodowy - stwierdził gość Polskiego Radia.
- Mam poczucie, że tu ktoś w ramach kampanii prawyborczej w KO brzydko się bawi - tak poseł koła Razem Maciej Konieczny skomentował w RMF FM poruszenie tematu żony Radosława Sikorskiego w rozmowie z szefem MSZ w TVN24.
W najnowszym sondażu prezydenckim United Surveys dla Wirtualnej Polski sprawdzono, jak w I turze poradziliby sobie Rafał Trzaskowski i Radosław Sikorski jako potencjalni kandydaci KO.
Blisko połowa ankietowanych w badaniu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” jest przekonana, że wybory w USA będą miały wpływ na decyzje prezydenckie partii w Polsce. Z dużych formacji żadna jeszcze nie przedstawiła kandydata na prezydenta. Same wybory odbędą się w maju przyszłego roku.
Rafał Trzaskowski był dobrym kandydatem w wyborach prezydenckich w 2020 r., ale dzisiaj sytuacja się zmieniła - stwierdził w "Kropce nad I" minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Szef MSZ oburzony pytaniem Moniki Olejnik.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
W najnowszym odcinku „Rzecz w Tym” Bogusław Chrabota rozmawia z Pawłem Zalewskim, wiceministrem obrony narodowej, o wpływie drugiej kadencji Donalda Trumpa na bezpieczeństwo Polski i przyszłość NATO. Czy rosnące wydatki na zbrojenia sprawią, że Ameryka wzmocni wsparcie dla Europy? Jakie szanse i zagrożenia niesie transakcyjna polityka Trumpa?
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 12 na 13 listopada Ukrainę atakowały rosyjskie drony-kamikadze. Rosja poderwała też bombowce strategiczne.
Ataki hybrydowe i wojna konwencjonalna na Ukrainie uzmysłowiły nam, że bezpieczeństwo należy wzmacniać, bo ono nie jest dane raz na zawsze - powiedział na antenie TOK FM gen. Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy strategicznego NATO. - Nigdy nie jest tak dobrze, żeby były powody do kompletnego zadowolenia. Olbrzymie pieniądze podatników, którymi dysponuje MON, nie mogą być zmarnowane, bo nie wybaczy nam tego historia ani społeczeństwo - dodał.
Kijów, który w ostatnich tygodniach był niemal codziennie celem ataku rosyjskich dronów-kamikadze, rankiem 13 listopada, po raz pierwszy od sierpnia, został celem rosyjskiego ataku rakietowego - podają Ukraińcy.
Chińskie linie lotnicze wypychają europejską konkurencję z rejsów do Chin. Unini przewoźnicy domagają się „równych warunków konkurencji”.
- Mam poczucie, że tu ktoś w ramach kampanii prawyborczej w KO brzydko się bawi - tak poseł koła Razem Maciej Konieczny skomentował w RMF FM poruszenie tematu żony Radosława Sikorskiego w rozmowie z szefem MSZ w TVN24.
W najnowszym sondażu prezydenckim United Surveys dla Wirtualnej Polski sprawdzono, jak w I turze poradziliby sobie Rafał Trzaskowski i Radosław Sikorski jako potencjalni kandydaci KO.
Obrońcy alarmują, że armia Kremla w co najmniej trzech miejscach frontu koncentruje oddziały do ataków, które mogą doprowadzić do przełamania linii obrony.
Głosowanie przez internet? – Pierwszym krokiem mogłyby być wybory przedterminowe, jako forma testu. Na przykład na poziomie gminy czy wyborów uzupełniających do Senatu – mówi „Rzeczpospolitej” Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji (Nowa Lewica).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas