Aktualizacja: 03.11.2015 21:25 Publikacja: 02.11.2015 20:00
Prezydent Turcji RecepTayyip Erdogan
Foto: AFP
– To nie były uczciwe wybory – podkreślała Figen Yuksekdag, współprzewodnicząca prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP). W siedzibie HDP w stołecznej Ankarze zapanowała posępna atmosfera, gdy na ekranie telewizora zaczęły się pojawiać pierwsze rezultaty wskazujące na przytłaczające zwycięstwo rządzącej partii prezydenta Recepa Erdogana AKP.
– Zamordowano 258 naszych sympatyków, a 500 działaczy naszej partii zostało aresztowanych – dodała Yuksekdag. – W takich warunkach prowadzenie kampanii było niemożliwe, musieliśmy się koncentrować na ochronie życia naszych ludzi – wtórował jej lider partii Selahattin Demirtas.
Przed powrotem Donalda Trumpa do Białego Domu prezydent Joe Biden zatwierdził memorandum, które zawiera "mapę drogową" dla następnej administracji USA, dotyczącą przeciwdziałania zacieśnieniu współpracy między Chinami, Iranem, Koreą Północną i Rosją.
Dlaczego wybory prezydenckie w Rumunii wzbudziły takie kontrowersje? Jak mechanizmy dezinformacji i ingerencji zewnętrznych wpłynęły na wynik głosowania i doprowadziły do jego unieważnienia? Analityk mediów społecznościowych Michał Fedorowicz zdradza kulisy tego zaskakującego procesu politycznego.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz ma 11 grudnia skierować do parlamentu wniosek w sprawie głosowania wotum zaufania dla jego rządu.
Mohammed Baszir stanął na czele rządu tymczasowego, który ma administrować Syrią do 1 marca.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Kim Yong-hyun, były minister obrony Korei Południowej, aresztowany w związku z nieudaną próbą wprowadzenia stanu wojennego przez prezydenta kraju, próbował odebrać sobie życie w areszcie - informuje agencja Yonhap.
Turcja obok Izraela wydaje się być największym beneficjentem upadku reżimu Baszara Asada. Wszystko zależy jednak od dalszego rozwoju sytuacji w Syrii.
Ceny wakacji w biurach podróży w ostatnim tygodniu w dół ciągnęły Portugalia (o 293 złote), Wyspy Kanaryjskie (152 złote) i Majorka (82 złote), a w górę pchały Albania (o 206 złotych), Włochy (185 złotych) i Tunezja (90 złotych) – pokazuje Traveldata.
Z biurami podróży wyjechało tego lata 21,8 procent więcej klientów niż rok temu. Większemu ruchowi w biurach podróży sprzyjała dobra sytuacja gospodarcza i niskie ceny wycieczek. Ale teraz dynamika wzrostu wyhamuje - to wnioski z badania Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata.
Co najmniej 25 osób zginęło w północno-zachodniej Syrii w nalotach przeprowadzonych przez syryjskie i rosyjskie siły powietrzne - informują służby ratunkowe kontrolujących te tereny rebeliantów.
O 44 złote wzrosła w minionym tygodniu średnia cena wycieczki z wylotem między 4 a 10 sierpnia 2025 roku – informuje w najnowszym raporcie Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.
Syryjscy rebelianci przejęli w sobotę kontrolę nad większością Aleppo, największego miasta w kraju, po czym zaatakowali pobliską prowincję. Jak informują media, ze strony wojsk rządowych napotkali na „niewielki, wręcz żaden opór”.
W północnej Syrii trwa największa od lat ofensywa rebeliantów walczących z reżimem Baszara el-Asada.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan i jego rosyjski odpowiednik Władimir Putin przeprowadzili rozmowę telefoniczną, która poświęcona była współpracy ich krajów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas