Aktualizacja: 27.09.2017 15:37 Publikacja: 27.09.2017 11:56
Foto: Facebook
Rysunek przedstawia Mahometa, który w noszonym na głowie turbanie ukrywa bombę z zapalonym lontem. Karykatura nawiązywała do zamachów terrorystycznych przeprowadzanych przez islamistów.
Minister pokazała karykaturę na Facebooku w związku z decyzją władz Skovgaard Museum w Viborgu, które zdecydowały się nie eksponować karykatur autorstwa Westergaarda na wystawie dotyczącej bluźnierstwa.
Gospodarka amerykańska przestała spełniać oczekiwania zwykłych ludzi – z tego wziął się Donald Trump. Ludzie uważają, że od niego bierze się całe zło, tymczasem on jest skutkiem zła – w wymiarze społecznym, politycznych, gospodarczym – które powstało wcześniej - mówi „Rzeczpospolitej” dr hab. Włodzimierz Batóg, profesor w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.
Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Bodnar powiedział, że nie jest wykluczone, iż Wołodymyr Zełenski bezpośrednio porozmawia z Władimirem Putinem. Jak podkreślił, prezydent Ukrainy „gotów jest rozmawiać, jeżeli jest to konieczne dla osiągnięcia pokoju”.
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że unieważnia poświadczenie bezpieczeństwa swego poprzednika Joe Bidena i odbiera mu prawo do otrzymywania codziennych raportów wywiadu.
Prezydent USA Donald Trump powiedział, że planuje w przyszłym tygodniu spotkać się z prezydentem Zełenskim. Mają rozmawiać o zakończeniu wojny.
Najwyższa pora, aby ktoś w Stanach Zjednoczonych powiedział Donaldowi Trumpowi, żeby urząd prezydenta traktował poważnie - ocenił gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u.
Gdy Donald Trump ciska cłami niczym Zeus gromami, sprawa Grenlandii objawia całą dwuznaczność. O strategicznym znaczeniu wyspy i surowcach pod lodowcami napisano wiele. Mniej oczywiste wydaje się, dlaczego w XXI wieku Europejczycy mieliby razem bronić byłej kolonii.
Sekretarz stanu Marco Rubio powiedział w czwartek, że oferta prezydenta Donalda Trumpa dotycząca kupna Grenlandii „nie jest żartem". - Możecie być pewni, że za cztery lata nasze interesy w Arktyce będą bezpieczniejsze - powiedział Rubio w wywiadzie.
Amerykański prezydent Donald Trump grozi nawet wojskowym najazdem na największą na świecie wyspę. Co go tam przyciąga?
Fryderyk X wstąpił na duński tron równo rok temu. Jak radzi sobie w kraju, w którym wciąż uwielbiana jest jego matka, Małgorzata II? I jak uda mu się wyjść z kryzysu międzynarodowego wywołanego żądaniami Donalda Trumpa, który chciałby przejąć Grenlandię dla USA?
Premier Danii, Mette Frederiksen, zwołała spotkanie liderów biznesu po tym, jak prezydent-elekt USA Donald Trump odmówił w zeszłym tygodniu wykluczenia działań militarnych lub gospodarczych w celu przejęcia kontroli nad Grenlandią.
W ostatnich dniach władze Danii wysłały nieoficjalne wiadomości do członków zespołu prezydenta elekta Donalda Trumpa. Chcą rozmawiać o bezpieczeństwie Grenlandii, ale i tego, by wyjaśniono im, co Trump miał na myśli, m.in. nie wykluczając użycia siły do zdobycia kontroli nad wyspą.
- To jasne, że suwerenność państw musi być szanowana - tak rzeczniczka Komisji Europejskiej odpowiedziała na pytania dziennikarzy o wypowiedzi Donalda Trumpa, który nie wykluczył użycia siły i presji ekonomicznej, by zmusić Danię do zrzeczenia się Grenlandii na rzecz USA.
Donald Trump Jr. powiedział, że mieszkańcy Grenlandii „kochają” jego ojca, prezydenta-elekta Donalda Trumpa, i popierają pomysł przejęcia przez USA kontroli nad autonomicznym terytorium Danii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas