Młodzieńcze zamiłowania

Aktor i wokalista Jerzy Grzechnik poleca w "Plusie Minusie".

Publikacja: 14.02.2020 18:00

Młodzieńcze zamiłowania

Foto: archiwum prywatne

Lubię spędzać wolny czas, czytając. To mnie relaksuje i daje chwilową odskocznię od rzeczywistości. Będąc miłośnikiem języków obcych, często czytam kilka książek w różnych językach jednocześnie.

Aktualnie pochłania mnie lektura ostatniej książki Carlosa Ruiza Zafóna „Labirynt duchów". To typ literatury subtelnie wprowadzający w intrygę elementy realizmu magicznego w typie Gabriela Garcii Marqueza. Realizm magiczny miesza rzeczywistość z elementami magii. Najintensywniej możemy ją zaobserwować w klasycznej powieści Marqueza „Sto lat samotności". Akcja „Labiryntu duchów" toczy się w Barcelonie. Śledzimy historię wielopokoleniowej rodziny Sempere związanej z prowadzoną przez nich księgarnią. Wiele wątków w zaskakujący sposób przeplata się i łączy. Opowieść jest pełna tajemnic, rodzinnych intryg, sensacji i polityki. Książki Zafóna wciągają mnie, fascynują i dają do myślenia. To już czwarta część sagi. W przypadku każdej z nich opowieść rozpoczyna się zupełnie gdzie indziej. Inny jest bohater, czas i miejsce wydarzeń. Dopiero po kilku rozdziałach czytelnik uświadamia sobie, że właśnie poznaje zupełnie nową odsłonę tej samej historii.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”: AI Act. Jak przygotować się na zmiany?
Plus Minus
„Jak będziemy żyli na Czerwonej Planecie. Nowy świat na Marsie”: Mars równa się wolność
Plus Minus
„Abalone Go”: Kulki w wersji sumo
Plus Minus
„Krople”: Fabuła ograniczona do minimum
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Plus Minus
„Viva Tu”: Pogoda w czterech językach