Młodzi sami przyznają, że tym, co ich odróżnia od poprzednich pokoleń, jest wychowanie w erze internetu. Jak więc konieczność nauki zdalnej i ograniczenie kontaktów międzyludzkich z powodu epidemicznego kryzysu wpłynie na więzi międzypokoleniowe? Czy jeszcze mocniej je osłabi? A może, jeśli gospodarka przejdzie na tryb zdalny i dostosuje się bardziej do potrzeb najmłodszych, to starsze pokolenia jednak zbliżą się do nich, choćby pod względem trybu życia? Bo mimo, że pandemia minie, i tak możemy obudzić się po niej w zupełnie innym świecie.

Jak zmienia się sport? W mijającym tygodniu otwarto Orliki, ale gra na nich objęta jest licznymi obostrzeniami. Kolarstwo, dzięki trenażerom, przeniosło się po części do mieszkań. Bundesliga ruszyła bez kibiców, niedługo ruszy, również w ograniczonym wymiarze, ekstraklasa. Czy szybko przyzwyczaimy się do nowego oblicza sportu? I czy profesjonalny sport, który jest po prostu rozrywką, naprawdę jest nam niezbędny?

Dla ludzi urodzonych w latach 60. i 70. Lista Przebojów Trójki była zjawiskiem pokoleniowym. To pierwsze muzyczne okno na świat. Dlatego dla wielu Polaków zainteresowanych muzyką odejście Marka Niedźwieckiego, i to w takich okolicznościach, jest wydarzeniem niezwykle przykrym. Co czeka teraz radiową Trójkę? Czy władze Polskiego Radia mają na nią jakiś pomysł?

O tym wszystkim Hubert Salik i Michał Płociński rozmawiali w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.