Patostreaming, freak fighty i sexworking. Czyli Koloseum XXI wieku

Popularność patostreamingu nie jest świadectwem wyłącznie moralnego upadku ich twórców i wspierających ich „donejtami” widzów. Patotreści w internecie przypominają, że człowiek to homo crudelis – istota okrutna. Zarazem są niebezpieczne dla młodych ludzi, bo zwiększają ich odporność na adrenalinę. Aby nieustannie ją odczuwać, potrzeba coraz mocniejszych bodźców – a to już recepta na stworzenie psychopaty.

Publikacja: 12.04.2024 10:00

Udział we freak fightach jest niejako ukoronowaniem kariery patostreamera, bo też i pieniądze w tych

Udział we freak fightach jest niejako ukoronowaniem kariery patostreamera, bo też i pieniądze w tych pseudowalkach są największe (i najszybsze). Na zdjęciu gala Fame MMA w Gdańsku, Ergo Arena, 2021 r.

Foto: Karol Makurat/REPORTER

Mój stary miał nową kobietę. I mówi mi, że ona jest w porządku. Ja mu mówię: „Co Ty pie*****sz, ta s*ka cię j**ie na kasę. On wstał, stary wstał i mówi: Co Ty k***a gnoju; i łapę do mnie wystawia. Chciał mi liścia wy****ć. A ja go na p***ę, fast atak, bomba w oko, k***a na brzuch. Oddechu nie mógł złapać. Sweter miał na sobie, na łeb sweter mu założyłem. Bomby od dołu mu walę na nos. Wujaszek nas rozdziela. Ja miałem tą koszulę co na dz**kach byłem z guzikami. I tak mnie szarpał, że mi wszystkie guziki z koszuli wypadły”.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”. Kto decyduje o naszych wyborach?
Plus Minus
„Przy stoliku w Czytelniku”: Gdzie się podziały tamte stoliki
Plus Minus
„The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”: Historia pewnego czasopisma
Plus Minus
„Bug z tobą”: Więcej niż zachwyt mieszczucha wsią
Plus Minus
„Trzy czwarte”: Tylko radość jest czysta
Materiał Promocyjny
Raportowanie zrównoważonego rozwoju - CSRD/ESRS w praktyce