Aktualizacja: 22.11.2024 01:52 Publikacja: 08.09.2023 17:00
Foto: mat.pras.
Czy Herkules Poirot rzeczywiście był wybitnym detektywem? Pozostaje mieć nadzieję, że nie, bo w przeciwnym wypadku zagadka kryminalna z tej gry okaże się nie do rozwiązania. Chodzi o niezwykle cenny obraz, który trafia do muzeum w Londynie. Nad jego bezpieczeństwem ma czuwać nie tylko Poirot, ale też niejaki Hastings, przedstawiciel ubezpieczyciela, firmy Lloyd's of London. Oczywiście, podczas wernisażu dzieło sztuki znika, a gracz musi je odnaleźć.
„Hercule Poirot: The London Case” jest przygodówką, co oznacza, że bazuje na zagadkach. Gracz krąży po kolejnych lokacjach i rozmawia z napotkanymi postaciami. Zadaje im pytania, odkrywa niespójności i niepokojące fakty. Od czasu do czasu zbiera też rozmaite przedmioty, bada dowody, odkrywa tajemnice. Sprawy zresztą szybko się komplikują, bo dochodzi do zbrodni. Gra bazuje na tym samym schemacie co wydana dwa lata temu „Hercule Poirot: The First Cases”. Oznacza to, że pojawiają się w niej mapy myśli. Stanowią one próbę odtworzenia genialnego umysłu tytułowego detektywa i pozwalają graczowi badać i łączyć tropy, a nawet rysować rozwiązania, które mogą mu pomóc rozwiązać sprawę. Trzeba mieć otwartą głowę albo po prostu próbować wszystkich możliwości.
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Głośne „Imperium mrówek” Bernarda Werbera doczekało się wersji komputerowej!
100 lat po Noblu za powieść „Chłopi” zainteresowanie utworem nie słabnie.
Sean Carroll zamierza przedstawić kluczowe działy fizyki i pozyskać dla niej „czytelników bez przygotowania”. Czy mu się to udaje?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Horrorowa logika staje w „Nieumarłych” na głowie, kiedy martwi wracają do żywych. Grozę zastępuje w nich bowiem żałoba.
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.
Średnio co 16. dziecko, które rodzi się obecnie w Polsce, jest cudzoziemcem. Ale są województwa, gdzie już jedna dziesiąta noworodków nie ma polskiego obywatelstwa.
Przemyt ponad 180 migrantów do Niemiec zorganizował gang, w którym działała mieszkająca tam Polka i jej syn. Organizatorzy procederu zostali sprowadzeni do Polski i już usłyszeli zarzuty.
„Opiekunami” 17-latków za kierownicą mają być ich niewiele starsi, bo już 24-letni, koledzy. Nikogo nie przypilnują, bo sami często uprawiają piracką jazdę i chwalą się tym w internecie – ostrzegają eksperci.
– Potrzebujemy planu, skutecznego działania, współpracy. Nasze środowisko wcale nie jest podzielone – mówi prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański.
Siedem lat temu interwencje ratujące życie były sporadyczne, może jedna na miesiąc. W październiku tego roku przeprowadziliśmy 147 interwencji, w których zagrożone było życie lub zdrowie dziecka – mówi Anna Turzyniecka, główna specjalistka Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka, interwentka kryzysowa i seksuolog.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas