Dedukcja i żadnych kostek

Sherlock Holmes. Cień Kuby Rozpruwacza" to gra nietypowa. Na pozór przypomina komiks. Książkę o grubych okładkach, blisko 100 stron rysunków i dialogów umieszczonych w dymkach. Tyle że tej historii nie czyta się w sposób standardowy, a już na pewno nie biernie. Opowieść tworzy się razem z autorem i od czasu do czasu podejmuje się decyzje za bohaterów.

Publikacja: 18.02.2022 17:00

Dedukcja i żadnych kostek

Foto: materiały prasowe

Akcja rozpoczyna się w londyńskiej dzielnicy Whitechapel dziesięć lat po zbrodniach, których dopuścił się Kuba Rozpruwacz. Policja znajduje kolejne, okaleczone ciało młodej kobiety. Jeszcze tej samej nocy na miejscu pojawia się Sherlock Holmes z wiernym towarzyszem, doktorem Watsonem. Rozpoczynają śledztwo, w którym uczestniczy gracz.

Uczestniczy, czyli co robi? Zwraca uwagę na wskazówki pojawiające się na kadrach, notuje zeznania świadków, a czasami również skacze po tomie, by przyjrzeć się jakiemuś wątkowi bliżej. Oczywiście, nie musi tego robić. Ba, niekiedy nie może zbadać wszystkich tropów, czy zadać wszystkich pytań przesłuchiwanemu. Dokonuje wówczas wyborów, które mają wpływ na późniejszy przebieg śledztwa.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Bogusław Chrabota: Dlaczego broń jądrowa nie zostanie użyta
Plus Minus
„Empire of the Ants”: 103 683 zwiedza okolicę
Plus Minus
„Chłopi”: Chłopki według Reymonta
Plus Minus
„Największe idee we Wszechświecie”: Ruch jest wszystkim!
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Plus Minus
„Nieumarli”: Noc żywych bliskich