19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 07:03 Publikacja: 22.10.2021 16:00
Foto: materiały prasowe
Pierwsza wersja gry ukazała się w 1999 r. w Stanach Zjednoczonych. Popularność zdobyła błyskawicznie, a wraz z nią przyszły nagrody od czołowych amerykańskich redakcji („Chicago Tribune", „San Francisco Chronicle"). Także Mensa, stowarzyszenie ludzi o wysokim ilorazie inteligencji, przyznała jej swoje wyróżnienie.
W pudełku najnowszej edycji – „Time's Up! Party" – znajduje się 220 kart z 440 hasłami związanymi z szeroko rozumianą popkulturą. Są tu „Riverdale" i Andy Warhol, Ewa Chodakowska oraz Tyrion Lannister, a także Marshall z „Psiego patrolu". Podzieleni na drużyny gracze losują hasła, a następnie próbują zaprezentować je swojej ekipie. Muszą to zrobić – w zależności od rundy – na trzy różne sposoby.
Rozpoczęte właśnie polskie przewodnictwo w Unii Europejskiej nakłada się na kampanię przed wyborami prezydenckimi. Czy deklaracje Donalda Tuska w sprawach imigracji, kosztów polityki energetycznej czy Zielonego Ładu to zapowiedź rzeczywistej zmiany kursu, czy tylko wyborcze sztuczki?
Co by się najlepiej nadawało na polskie słowo dziesięciolecia – „polaryzacja”, „postprawda” czy może „wybory”? I dlaczego w tym roku plebiscyty zwyciężały „koalicja”, „sztuczna inteligencja”, „stołówka” i „sigma”?
Nienawiść jest dziś wszędzie. Politycy coraz częściej dzięki niej wygrywają, nie licząc się z ceną, jaką płacą za to społeczeństwa – mówi wybitny dokumentalista Gianfranco Rosi.
A myślę sobie czasem, że jeszcze mógłbym napisać kilka opowiadań, których kiedyś nie napisałem. W zeszycie mam szkic powieści – drugiej części „Domu pod Lutnią”. W ostatnich latach nie potrafiłem się zmobilizować, aby to napisać. Teraz żałuję, bo obecnie podjęcie takiego wyzwania przekracza moje możliwości.
Co łączy łotewską laborantkę w ośrodku badawczym pod Moskwą, partyzantki z Petersburga tańczące queer tango na przekór wielkiej Rosji oraz słoweńskie wcielenie Marii Janion romansującej z młodszą o kilkadziesiąt lat kobietą? Odpowiedź przynosi „Trojka” Izabeli Morskiej.
„Opowieści z Pryncypii” uświadamiają, jak bardzo planszówki odeszły od swoich korzeni.
Spider-Meni całego multiwersum rozpoczynają polowanie na złoczyńców!
Wakacje już na horyzoncie. Planszówka „Maui” stanowi ich przedsmak.
Jeden z najpopularniejszych seriali jako jedna z najpopularniejszych planszówek? Właśnie tak.
Klaus Teuber, twórca popularnej gry planszowej "Catan" (znanej wcześniej jako "Osadnicy z Catanu"), zmarł po krótkiej chorobie w wieku 70 lat - poinformowała jego rodzina.
W prostocie siła. „Jednym palcem!” to nieskomplikowana gra, która sprawdzi się nawet w warunkach polowych.
„Sea Stax” to kolejna udana gra logiczna. Podobne można znaleźć na komórkach, ale tu frajda jest większa.
Podczas produkcji tej planszówki nie zginął żaden kotek. Najwyraźniej eksplodują one dopiero wtedy, gdy trafią do graczy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas