Poczuć się jak człowiek pająk

Dlaczego gry zdobywają coraz większą popularność, podczas gdy kino traci fanów? Jedna z teorii głosi, że to kwestia immersji. Film pozwala śledzić losy bohaterów, przeżywać wraz z nimi niesamowite przygody, np. towarzyszyć Spider-Manowi w jego pojedynkach ze złoczyńcami. Jednak gry idą krok dalej. Pozwalają poczuć się jak superbohater, pokierować jego ruchami, samemu rozprawić się z całym złem tego świata. To dużo więcej niż samo patrzenie w ekran.

Publikacja: 14.09.2018 18:00

Poczuć się jak człowiek pająk

Foto: materiały prasowe

Scenariusz gry „Marvel's Spider-Man" nie jest zaskakujący. Po rozprawieniu się z Kingpinem w efektownym początku-samouczku bohater liczy, że w Nowym Jorku wreszcie zapanuje spokój. Niestety, gangi stają się coraz bardziej aktywne, a do tego pojawia się kolejny niebezpieczny przeciwnik. Pokonanie go będzie wymagać od gracza podążania wyznaczoną ścieżką i odhaczania kolejnych misji. Tyle że niekoniecznie trzeba to robić. Autorzy przygotowali bowiem olbrzymie wirtualne miasto, po którym można się swobodnie przemieszczać. Huśtając się na linach, skacząc po dachach albo chodząc jak zwykli obywatele.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
„Lipowo: Kto zabił?”: Karta siekiery na ręku
Materiał Promocyjny
Koszty leczenia w przypadku urazów na stoku potrafią poważnie zaskoczyć
Plus Minus
„Cykle”: Ćwiczenia z paradoksów
Plus Minus
Gość "Plusa Minusa" poleca. Justyna Pronobis-Szczylik: Odkrywanie sensu życia
Plus Minus
Brat esesman, matka folksdojczka i agent SB
Plus Minus
Szachy wróciły do domu