Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 09.06.2016 22:00 Publikacja: 09.06.2016 22:00
Przenoszenie kompetencyjnych wzorców epoki sprzed rewolucji cyfrowej nie ma dziś sensu, zgodzili się uczestnicy debaty „Jak skutecznie budować kompetencje przyszłości”
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński
Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange: - Techniczne umiejętności programowania stają się niezbędne na rynku pracy. Według szacunków UE 60 proc. dzieci zaczynających dziś edukację będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją.
Foto: Fotorzepa
Van Anh Dam, założycielka szkoły programowania Kids i Girls Code Fun: - Nauczyciele muszą przygotować dzieci do życia w rzeczywistości, o której nic nie wiedzą, będąc w tej, która za chwilę przestanie istnieć. To prawie niemożliwe. Musimy znaleźć dla nich nową formułę.
Foto: Fotorzepa
Włodzimierz Marciński, Lider cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji: - Jeśli chodzi o zaangażowanie w projekty edukacyjne, jest ogromna różnica między biznesem z zewnątrz, działającym w Polsce, a rodzimym. Polskie organizacje tego nie czują.
Foto: Fotorzepa
dr Hab. Lech Mankiewicz fizyk, dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. „Adwokat” Khan Academy: - Musimy się przygotować do tzw. disruptive innovation, jeśli chcemy uniknąć wielkiego kryzysu. To potrwa dłużej niż dwa miesiące czy jedną kadencję parlamentu. ,
Foto: Fotorzepa
Karolina Czerwińska, menedżerka i animatorka w Akademii Młodego Hakera: - Wykluczenie cyfrowe jest klasowe. Jeśli nie będziemy próbować wyrównywać szans młodych ludzi z różnych środowisk, szybcy będą jeszcze szybsi, a wolniejsi pozostaną w tyle.
Foto: Fotorzepa
Sławomir Baturo, nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi: - Pamiętajmy, że internet trzeba jeszcze rozprowadzić po samych szkołach. Nie wystarczy podłączenie placówki do szerokopasmowej sieci i jeden komputer w gabinecie dyrektora.
Foto: Fotorzepa
Pełne motywacji i kreatywne. Uczestnicy debaty zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą" pod patronatem Fundacji Orange chcieliby, aby takie właśnie było młode pokolenie, zanim trafi na rynek pracy.
Zgodzili się przy tym, że przenoszenie wzorców kompetencyjnych epoki sprzed rewolucji cyfrowej nie ma dziś sensu. Potrzebna jest rewolucja w edukacji przy zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych stron: państwa, biznesu, nauczycieli i organizacji pozarządowych.
GUS opublikował właśnie dane na temat stanu polskiej gospodarki w II kwartale. I nie są to wcale dane bardzo optymistyczne, choć na pierwszy rzut oka mogą się takie wydawać.
Raty kredytów wyższe nawet o połowę? Choć prawdopodobieństwo takiego scenariusza nie jest dziś wysokie, nie jest on jednak niemożliwy.
Homo oeconomicus zaczął być prezentowany jako „bezduszna" i „agresywna" maszyna do kalkulowania kosztów i korzyści, działająca wedle zasady, że ekonomiczny cel, czyli maksymalizacja własnych korzyści, uświęca środki.
Nikt od 20 lat tak bardzo nie nakręcił wzrostu cen w Polsce, jak pandemia pod rękę z lekceważącą inflację Radą Polityki Pieniężnej.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Analiza skutków rządów 50 populistycznych liderów, w różnych okresach i krajach, wykazała, że ich ambitne plany kończą się nieodmiennie trwałym spowolnieniem wzrostu.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas