USA: Władze zamknęły restaurację, bo nie sprawdzała czy klienci się szczepili

W hrabstwie Contra Costa w Kalifornii zamknięto restaurację oferującą jedzenie na miejscu i na wynos, ponieważ nie weryfikowała ona czy osoby jedzące pod dachem są zaszczepione - informuje AP.

Publikacja: 27.10.2021 06:51

Lokal In-N-Out w San Francisco

Lokal In-N-Out w San Francisco

Foto: Allenlai7 at English Wikipedia, Public domain, via Wikimedia Commons

arb

Władze hrabstwa Contra Costa zamknęły bezterminowo lokal popularnej sieci z hamburgerami In-N-Out w Pleasant Hill, po tym jak jej kierownictwo zignorowało kilkukrotne wezwania do weryfikowania czy klienci jedzący w restauracji posiłek pod dachem są zaszczepieni przeciw COVID-19, mają status ozdrowieńca lub legitymują się negatywnym wynikiem testu na COVID-19. 

Władze hrabstwa już wcześniej kierowały pod adresem lokali tej sieci ostrzeżenia i karały je grzywną.

Odpowiedzialne za zdrowie publiczne w Kalifornii władze podkreślają, że przestrzeganie obowiązku legitymowania się certyfikatem covidowym jest kluczowe w spowolnieniu tempa rozwoju epidemii.

Czytaj więcej

Francja: Do restauracji tylko z certyfikatem covidowym do 31 lipca?

Jednak sieć In-N-Out konsekwentnie ignoruje przestrzeganie tego wymogu.

W wydanym oświadczeniu sieć In-N-Out uważa obowiązek okazywania certyfikatu covidowego przez klientów sieci za "nierozsądny, inwazyjny i niebezpieczny". W oświadczeniu czytamy o "segregowaniu klientów na tych, których można obsługiwać, i tych, których obsługiwać nie można".

Sieć In-N-Out uważa obowiązek okazywania certyfikatu covidowego przez klientów sieci za "nierozsądny, inwazyjny i niebezpieczny"

14 października lokal sieci In-N-Out zamknięto w San Francisco na kilka dni za ignorowanie wymogu sprawdzania certyfikatów covidowych klientów. Lokal otwarto ponownie w ubiegłym tygodniu, ale może on serwować żywność tylko na wynos. Departament Zdrowia Publicznego San Francisco weryfikuje już doniesienia, że mimo tego nakazu w lokalu posiłki serwowane są również na miejscu. 

Ochrona zdrowia
WHO żąda od Chin "przejrzystości". Chodzi o genezę COVID-19
Ochrona zdrowia
Szef WHO pytany o współpracę z administracją Trumpa. "Nie wydawał się zaniepokojony"
Ochrona zdrowia
Covid może uderzyć znowu. Ostrzega Instytut Pasteura
Ochrona zdrowia
Nowy szczep wirusa małpiej ospy coraz bliżej Polski. Eksperci ocenili ryzyko
Ochrona zdrowia
Kanada zapłaci za antykoncepcję i leczenie cukrzycy. Niektóre prowincje protestują