Aktualizacja: 22.11.2024 03:06 Publikacja: 09.10.2021 10:30
Foto: Fotorzepa, Jakub Mikulski
Infekcje SARS-CoV-2 potwierdzono u mieszkańców następujących województw: lubelskiego (453), mazowieckiego (323), podlaskiego (223), pomorskiego (111), śląskiego (109), wielkopolskiego (105), zachodniopomorskiego (102), małopolskiego (100), łódzkiego (98), dolnośląskiego (88), warmińsko-mazurskiego (83), podkarpackiego (81), kujawsko-pomorskiego (56), lubuskiego (26), świętokrzyskiego (19), opolskiego (18).
17 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie nowych rozwiązań z myślą o zwiększeniu liczby pierwszorazowych wizyt u lekarzy specjalistów. W grę wchodzą korekty w finansowaniu kolejnych porad przez NFZ – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Zbyt niska wycena porodów powoduje zadłużenie oddziałów ginekologiczno-położniczych. Mowa o milionach złotych, które ciążą na budżetach szpitali.
W województwie małopolskim badany jest obecnie pacjent, który może być zakażony gorączką zachodniego Nilu. Choć na sto procent nie można potwierdzić jeszcze zachorowania, to – jak zaznaczył główny inspektor sanitarny – jest bardzo prawdopodobne, że doszło do zakażenia.
Rok po ogłoszeniu wyników konkursu onkologicznego w ramach Funduszu Medycznego żaden ze szpitali nie podpisał jeszcze umowy na dofinansowanie programów inwestycyjnych. W tym roku onkologia nie dostanie już pieniędzy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Od stycznia do sierpnia 2024 roku na umówione wizyty lub badania nie przyszło ponad 982 tys. osób. Według prognozy NFZ do końca roku liczba ta może urosnąć do blisko 1,5 mln.
Przedsiębiorcy, którzy skorzystali z subwencji Polskiego Funduszu Rozwoju z Tarczy Finansowej 2.0., muszą złożyć oświadczenia dotyczące pobranych środków. Od ubiegłego tygodnia możliwość rozliczenia uzyskały małe i średnie firmy. Mikroprzedsiębiorcy muszą zaczekać na rozliczenie do przyszłego roku.
Od dziś do soboty 5 mln osób w wieku 50 plus, które są w pełni zaszczepione, dostanie z Ministerstwa Zdrowia wiadomość SMS o możliwym wcześniejszym przyjęciu szczepienia dawką przypominającą.
Nie można ukarać pracodawcy, który zmusza pracowników do szczepień - wynika z informacji Głównego Inspektoratu Pracy.
Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało nowe rekomendacje dotyczące nauki zdalnej i stacjonarnej. Dyrektorzy szkół będą mogli zdecydować, że uczniowie, którzy są zaszczepieni i nie są na kwarantannie, ani w izolacji, będą przychodzić do szkoły na zajęcia stacjonarne.
Johnson & Johnson złożył wniosek do Europejskiej Agencji Leków o stosowanie szczepionki Janssen przeciw COVID-19 jako dawki przypominającej.
Pandemia spowodowała niespotykane wcześniej skutki gospodarcze, które nie ominęły podmiotów działających w międzynarodowych grupach. W efekcie, pojawiły się wątpliwości, który podmiot powinien ostatecznie ponieść ich ciężar i czy jest to możliwe w przypadku tzw. podmiotów o ograniczonych ryzykach.
Polskie Radio ujawniło, że ostatniej doby w Polsce potwierdzono 19 936 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
Europa walczy z pandemią. Dowód szczepienia w wielu miejscach staje się obowiązkowy. Polski rząd jednak zwleka z decyzją.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas