Aktualizacja: 17.12.2020 12:25 Publikacja: 17.12.2020 12:15
Foto: materiały prasowe
– Zdarza się, że produkty z ogromnym budżetem mają różne błędy na starcie, które są poprawiane. Gracze do tego przywykli. W większości są to jednak problemy o drobnej skali, w przypadku Cyberpunka wielu osobom utrudniały lub wręcz uniemożliwiały rozgrywkę – tłumaczy gość podcastu. I wyjaśnia, że gra wyszła w momencie, gdy żegnamy starą generację konsol, a witamy nową. Wszyscy spodziewali się , że gra na starszych sprzętach też będzie działała, tak jak wszystkie zrobione z rozmachem gry. Tymczasem posiadacze starszych konsoli mają olbrzymie problemy, jakich do tej pory nie miały żadne duże produkcje. – Studio dało sobie za mało czasu. Trzykrotnie przekładanie premiery nie wystarczyło. Ta gra po prostu powinna wyjść dopiero w lutym – dodaje Barnaba Siegel.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
Naukowcy z polskich uczelni są w światowej czołówce badań nad niektórymi obszarami technologii kwantowych. Ważne, żeby z ich odkryć skorzystał biznes.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
"Widmo wolności" zbiera świetne recenzje i cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Studio potwierdza, że jest zadowolone z premiery. Natomiast na giełdzie inwestorzy wykorzystali dzień premiery do realizacji zysków.
Nie szukamy inwestora. Mamy awersję do zrzucania odpowiedzialności na innych. Chcemy ją wziąć na siebie. To daje bardzo dużą motywację – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.
Indeksy giełdowe skupiające twórców gier są najwyżej od kilkunastu tygodni. Perspektywy branży są dobre, ale czynników ryzyka też nie brakuje.
Po publikacji wyników za I półrocze i wczorajszej wieczornej konferencji prasowej akcje studia rozpoczęły czwartkową sesję od wzrostów. Morgan Stanley podwyższył zalecenie dla polskiej spółki.
Dla fanów gry „Cyberpunk 2077” szykuje się nie lada gratka. Netflix wypuści animowany serial w uniwersum znanym z kultowej już gry CD Projekt. „Cyberpunk: Edgerunners” zadebiutuje 13 września.
Polskie studio potwierdziło, że pracuje nad kolejną odsłoną swoje flagowej serii o Geralcie z Rivii.
„Cyberpunk" w statystykach Steamu nie wypada źle, a zainteresowanie „Wiedźminem" wzrosło po premierze drugiego sezonu serialu na Netfliksie.
Polskie studio podpisało wiążące porozumienie ze skarżącymi spółkę w USA. Wraz z ubezpieczycielem wypłaci im łącznie 1,85 mln dol.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas