RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 05.01.2025 10:42 Publikacja: 03.12.2024 13:48
Resort rozwoju proponuje rozwiązania mające zwiększyć dostępność gruntów, uprościć procedury i zlikwidować bariery prawne w procesie inwestycyjnym
Foto: Mat.prasowe
Resort rozwoju i technologii pokazał projekt ustawy o rozwiązaniach służących zwiększeniu dostępności gruntów pod budownictwo mieszkaniowe zwanej ustawą podażową. Zidentyfikowano 13 barier i zaproponowano rozwiązania. Planowany termin przyjęcia projektu ustawy przez Radę Ministrów to I kwartał 2025 r.
Propozycje analizuje branża deweloperska. Radca prawny Przemysław Dziąg, wicedyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD) ocenia, że założenia ustawy mogą być krokiem w stronę odblokowania potencjału rynku mieszkaniowego. Jego zdaniem proponowane rozwiązania to „kompleksowe podejście do wielu problemów”.
Aż dwie trzecie osiedli wprowadzanych do sprzedaży ma niższe ceny niż średnia dla danego miasta – wynika z barometru cen mieszkań portalu Tabelaofert.pl.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Mit o nigdy nietaniejących nieruchomościach zaczął upadać. Rynek sprzedającego zmienia się w rynek klienta kupującego – mówi Marcin Drogomirecki, ekspert rynku nieruchomości.
Lepszym wsparciem dla rynku mieszkaniowego niż rządowe programy byłoby po prostu rozpoczęcie obniżania stóp procentowych – mówi Filip Friedmann, przewodniczący rady nadzorczej i większościowy udziałowiec w spółce Budlex.
Deweloperzy deklarują, że postawią na zielone osiedla. Popyt na lokale będzie zależał od warunków kredytowych.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Wartość transakcji w nieruchomości komercyjne nad Wisłą urosła skokowo po kryzysie. Eksperci oczekują kontynuacji.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Wraz z nowym rokiem siedem gmin zwiększyło swój obszar, ale kosztem sąsiadów, a czasami nawet przy ich proteście.
Wrocław wydał wytyczne w sprawie lokalizowania takich obiektów. W ocenie ekspertów należy jednak wreszcie prawnie uregulować lokalizowanie potrzebnych, jednak wyrastających jak grzyby po deszczu automatów paczkowych.
Aż dwie trzecie osiedli wprowadzanych do sprzedaży ma niższe ceny niż średnia dla danego miasta – wynika z barometru cen mieszkań portalu Tabelaofert.pl.
Określenie przeznaczenia poszczególnych części przedmiotu najmu i zasad korzystania z każdego rodzaju pomieszczeń są jednymi z podstawowych elementów umowy najmu komercyjnego.
Po latach dynamicznego wzrostu rynek magazynowy w Polsce się ustabilizował. Spowolnienie gospodarcze zniechęca deweloperów do budowania bez uprzedniego pozyskania najemców.
Przedsiębiorcy powinni przyjrzeć się firmowej infrastrukturze, by do końca marca poprawnie wypełnić deklarację podatku od nieruchomości.
Incydenty takie jak uszkodzenia światłowodów są analizowane w kontekście potencjalnych działań hybrydowych – mówi Zbigniew Muszyński, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Mit o nigdy nietaniejących nieruchomościach zaczął upadać. Rynek sprzedającego zmienia się w rynek klienta kupującego – mówi Marcin Drogomirecki, ekspert rynku nieruchomości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas